Haber Detayı
15 Eylül 2015 - Salı 16:28 Bu haber 618 kez okundu
 
OSB Müteşebbis Heyeti Aydın'da
Söke OSB Müteşebbis Heyeti toplantısı Aydın’da yapıldı. Söke Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis heyeti toplantısı Vali Erol Ayyıldız başkanlığında Aydın’da yapıldı.
EKONOMİ Haberi
OSB Müteşebbis Heyeti Aydın'da

Yapılan toplantıda vefat eden Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşat Anya’nın yerine Söke OSB yönetim kurulu üyeliğine Ticaret Odası’nı temsilen Haldun Işıklı getirilirken; Haldun Işıklı’dan boşalan müteşebbis heyeti üyeliğine ise yine Ticaret odası’nı temsilen İsmail Sayer getirildi. 

Yaklaşık iki buçuk aylık zamandan sonra gerçekleşen Söke OSB Müteşebbis Heyeti toplantısında OSB alanında yapılan doğu çalışmaları ve hafriyat, kamulaştırmalar ve yeni yatırımcı firmalarla yürütülen görüşmeler ana gündem maddesi oldu.

“GEKA’dan Söke OSB’ye iki proje için 700 bin TL hibe geliyor”

Yapılan toplantıyla ilgili bilgi veren Söke OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Karakaş; “Söke OSB’de yer almak isteyen yeni yatırımcı firmalarla görüşmelerimiz devam ediyor. 3 büyük firma ile yapılan görüşmelerden biri olumlu sonuçlanmak üzere. Diğer taraftan Söke OSB olarak GEKA’ya tren yolu yükleme-boşaltma istasyonu ve arıtma tesisi ile ilgili başvurularımız vardı. Bu başvurular olumlu sonuçlanırken; GEKA’dan tren yolu yükleme-boşaltma istasyonu için 600 Bin TL, arıtma tesisi içinse 100 Bin TL hibe destek kararı çıktı. Bu da Söke OSB’miz için atılan önemli adım ve sevindirici gelişme oldu” dedi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Söke, Organize Sanayi Birliği, Heyet toplantısı
Yorumlar
Haber Yazılımı