Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
22 Mayıs 2019 - Çarşamba 13:41 Bu haber 916 kez okundu
 
Orman ekipleri yangın sezonuna hazır
Nazilli Orman İşletme Müdürlüğü, 2019 yangın sezonu hazırlıklarını tamamladı.
ASAYİŞ Haberi
Orman ekipleri yangın sezonuna hazır

Bilgi Koleji

AYDIN - Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Nazilli Orman İşletme Müdürlüğü bünyesindeki Kuyucak İşletme Şefliği Depo ve Eğitim Alanı’nda yapılan eğitim ve hazırlıkları, Muğla Orman Bölge Müdür Vekili Enver Demirci de izledi.

Nazilli Orman İşletme Müdürü Türkay Karaçay’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Orman Yangınları ile Mücadele 2019 Yılı İşbaşı Eğitimleri’ni Muğla Orman Bölge Müdür Vekili Enver Demirci, Orman Bölge Müdür Yardımcısı Osman Öner, Orman Yangınları İle Mücadele Şube Müdürü Mehmet İşçi, Orman Yangınları İle Mücadele Şube Müdürlüğü Mühendisleri İsmail Durak, Yalçın Bulut ve Muammer Özen, Orman Yangınları İle Mücadele Şube Müdürlüğü teknik personeli ile İşletme Müdürlüğü’nün orman yangınları ile mücadele eden tüm personel katıldı. İş güvenliği eğitimlerinde yangına müdahale yöntemleri, ekipman ve donanımın verimli kullanılması ve yaralanmalarda ilk müdahalelerin nasıl yapılacağı anlatıldı.

11 teknik eleman, 25 orman muhafaza memuru, 124 yangın işçisi, 16 arazöz, 4 su tankeri, 8 ilk müdahale aracımız, 2 greyder, bir dozer, bir kepçe, bir treyler, 12 hizmet aracı ve bir helikopterimizle 2019 yılı yangın sezonuna hazırlıklarını tamamlayan Nazilli Orman İşletme Müdürlüğü Kuyucak İşletme Şefliği Depo ve Eğitim Alanı'nda kontrollerini de tamamladı.

Ekipman ve donanımı kontrolden geçiren ekipler yaptıkları testlerin ardından olası bir yangında en az hasarla atlatabilecekleri, yangınsız bir sezon dileyerek görev başı yaptı.

Muğla Orman Bölge Müdür Vekili Enver Demirci de, Nazilli Orman İletme Müdürlüğü’ne bağlı ekiplere görevlerinde başarılar dileyerek yangınsız ve kazasız bir sezon geçirmeyi diledi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Enver Demirci, Osman Öner, Mehmet İşçi, İsmail Durak
Yorumlar
Haber Yazılımı