Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
01 Ocak 2015 - Perşembe 22:16 Bu haber 1074 kez okundu
 
Önce şov sonra sokak çağrısı
CHP'li vekilden önce şov sonra sokak çağrısı
SİYASET Haberi
Önce şov sonra sokak çağrısı

Rıdvan Eşin

TBMM'de tişörtlü şovla hatırlanan CHP'li vekil Melda Onur sokak çağrılarına yenisini ekledi. Onur “Siyaset yapış tarzı değişti. Yeni kuşak onların yanında gaz, cop yemenizi istiyor” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) tişörtlü şovla hatırlanan Cumhuriyet Halk Partili (CHP) milletvekili Melda Onur tişörtlü şovun ardından sokak çağrısı yaptı. 

Cumhuriyet gazetesinde yayımlanan söyleşisinde Onur siyasetin sokakta yapılması gerektiğini savundu. Onur gençlerin kendileriyle birlikte milletvekillerinin de cop yemesini istediğini iddia etti. 

İşte Melda Onur'un dikkat çeken o açıklamaları:

MECLİS ETKİSİZ, SOKAKTAYIM

Yeni zamanlarda hem siyasetin kodları, hem yapış tarzı değişiyor. Yeni kuşak artık “gittik, elini sıktık, bana oy ver...” bunu istemiyor. Onların yanında gaz da, cop da yemenizi, çevreci olmanızı da istiyorlar. Artık bu dönemde parlamenter sistemde siyaset yapmanın bir etkisi kalmadı. Sonuçta parlamentoda birçok çalışma, konuşma sırf tutanaklara geçsin diye yapılıyor. Meclis’e geldik, hepimizin hayali sanki orada yasalar yapacağız falan... Daha birinci haftada anlaşıldı öyle bir şey olamayacağı, ben de sokağa çıkma kararı verdim. Tabii ki Meclis de önemli ama benim görevimin sokak olduğunu düşünüyorum. Her milletvekili de her yerde olmaz.

Kaynak: () - Yeni Şafak Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Önce şov, sonra, sokak çağrısı
Yorumlar
Haber Yazılımı