Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
02 Ocak 2020 - Perşembe 19:14 Bu haber 1798 kez okundu
 
“Oldubitti diyen küresel güçlere izin vermeyeceğiz”
Ak Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş yaptığı yazılı açıklamada "Biz yaptık oldubitti" diyen küresel güçlere izin vermeyeceklerini söyledi.
SİYASET Haberi
“Oldubitti diyen küresel güçlere izin vermeyeceğiz”

Rıdvan Eşin

ANKAR - Mustafa Savaş sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz yaptık oldubitti" diyen küresel güçlere sesleniyoruz:

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti, üzerimize kurgulanan bütün gizli planları bozacak güçte ve kudrettedir. Kurgulanan bütün bu oyunları bozmakta kararlıyız.

İçerisinde bulunduğumuz süreçte, hem Libya'nın hem de kaderimiz olan stratejik coğrafyanın geleceği açısından çok önemli gelişmeler yaşanırken, bizler de Libya Tezkeresi hakkında TBMM Genel Kurulu'nda bugün önemli karar aldık.

Bu kararla, Birleşmiş Milletlerin de tanıdığı, Libya'nın meşru hükümetinin yanında yer alacağımızı bütün dünyaya haykırıyor, darbeci general üzerinden içerisinde yaşadığımız coğrafyaya yönelik kurgulanan bütün kirli oyunlara açıkça dur diyoruz.

Çünkü Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, hem enerji arama ve çıkarma faaliyetleri hem de bu enerjinin transferi için çeşitli ülkelerle ittifak kurarak devletimizi haklarından mahrum bırakma çabasında.

Böyle kritik bir dönemde, TBMM Genel Kurulunda ortaya konan bu irade, aynı zamanda Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin varlığını istemeyen devletlere yönelik verilen tarihi bir cevaptır.

Bu dayatmalarla, bu oldubittilerle Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin ve KKTC'nin haklarının gasp edilmesini amaçlayan bütün bu ittifaklara asla izin vermeyeceğiz diye Savaş;

Doğu Akdeniz'de yaşanabilecek bütün sıkıntılara karşı stratejik tedbirler alıyor, Libya'nın meşru hükümetine destek vererek Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin, aziz milletimizin ve KKTC'nin istiklal ve istikbalini güvence altına alıyoruz.

Bu vesileyle Libya Tezkeresi hakkında TBMM Genel Kurulumuzda alınan kararın vatanımıza ve milletimize hayırlara vesile olmasını diliyorum” diyerek sözlerine son verdi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Ak Parti, Mustafa Savaş, KİT
Yorumlar
Haber Yazılımı