301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Mayıs 2018 - Salı 17:36 Bu haber 1253 kez okundu
 
Öğretmenler maaşlarını alamadı
Diğer kamu çalışanları gibi her ayın 15’inde maaşlarını alan öğretmenlerin bugün maaşlarını alamadıkları ortaya çıktı.
EĞİTİM Haberi
Öğretmenler maaşlarını alamadı

AYDIN- Özellikle Nazilli’den bize ulaşan maaş alamama şikayetlerini sorduğumuz Eğitim-İş Aydın Şube Başkanı Remzi Çomakçı, olayı doğrularken, maaşın yanı sıra ek ders ücretlerini alamayan öğretmenlerin de bulunduğunu söyledi.

Her ayın 15’inde yatmakta olan memur maaşlarındaki aksamanın bu güne kadar çok görünür bir olay olmadığını belirten Başkan Çomakçı, “Geçen haftadan bu yana ek derslerini alamayan öğretmenlerimizin bize ulaşan şikayetlerini ilgililerle paylaştığımızda, bize, sistemsel bir değişiklikten kaynaklanan bir sıkıntıdan bahsetmişlerdi. Fakat bu gün şikayetlere maaşını alamayan öğretmenlerimizin de eklenmesiyle sıkıntının kaynağının ne olduğu konusunda yetkililerin derhal bir açıklama yapması zorunluluğu ortaya çıkmıştır” dedi.

Eğitim-İş Aydın Şube Başkanı Remzi Çomakçı, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Ne oldu, ödenecek para mı kalmadı yoksa? Zaten kıt kanaat bir şekilde geçinen ücretlilerin bir de böyle bir garabetle karşılaşması kabul edilemez bir durumdur.

Herkesin kendine göre bir hesabı ve ödemeleri vardır. Yetkililerin bu sıkıntıların yaşanmaması için zamanında gerekli önlemleri alması gerekmektedir. Yoksa bu durum liyakatsız atamaların bir sonucu mudur?”

Maaş ve ek ders ücretini alamayan öğretmenlerin hangi ilçelerde görev yaptıklarını da sorduğumuz Başkan Çomakçı, “Nazilli ilçemizdeki merkez okullardan; Orhan gazi İlkokulu, Pirlibey Ortaokulu, Turan Ortaokulu bu gün itibarı ile maaş ve ek derslerini, Nazilli ilçemizin tamamında ise tüm öğretmenlerimiz ek derslerini alamamışlardır. İncirliova ilçemizdeki öğretmenlerimizin de ek ders ücretlerinin bu güne kadar ödenmediğini biliyoruz. Yetkililerden bu ödemelerin neden yapılmadığını açıklamalarını ve ödemelerin derhal yapılmasını istiyoruz” dedi.

Kaynak: (Yeni Ufuk) - Aydın Yeni Ufuk Gazetesi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Öğretmenler, Remzi Çomakçı, Eğitim-İş
Yorumlar
Haber Yazılımı