Haber Detayı
27 Şubat 2018 - Salı 10:09 Bu haber 656 kez okundu
 
Öğrencilere tedavi eğitimi verildi
Öğrencilere EKG, aritmi yönetimi ve elektriksel tedaviler eğitimi verildi.
SAĞLIK Haberi
Öğrencilere tedavi eğitimi verildi

AYDIN - Adnan Menderes Üniversitesi Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (MYO), Aydın İl Sağlık Müdürlüğü ve Paramedik ve Hastane Öncesi Acil Tıp Derneği (PARHAD) Aydın İl Başkanlığı iş birliğiyle düzenlenen “EKG, Aritmi Yönetimi ve Elektriksel Tedaviler Eğitimi, Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekoku’lu Temel Mesleki Beceri Labaratuvarı’nda gerçekleştirildi.

İlk ve Acil Yardım programı, öğrencilerin yoğun katılımıyla iki gün sürdü. Eğitmenler, Paramedik Emre Serttaş ve Paramedik Erdal Tek bilgi ve becerilerini öğrencilere aktardı. Eğitimde, ilk gün Temel EKG, Akut Kroner Sendromlar, Supraventriküler Aritmiler, Erken Vurular ve Kaçak Vurular konuları, ikinci gün ise Ventriküler Aritmiler AV Bloklu ve Dal Bloklu ritimler anlatıldı.

Program sonrasında tüm öğrencilerin birebir katılımlarıyla EKG değerlendirme pratikleri yapıldı.  Eğitime katılan öğrencilere uygulanan sınav ile edindikleri bilgi ve becerilerin değerlendirilmesi yapılarak ön test -son test verilerine göre öğrenciler yüzde 65’lik bir gelişim gösterdi Etkinlik eğitmenlere ve paramedik öğrencilerine teşekkür belgelerinin dağıtılmasıyla son buldu.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Öğrencilere sağlık eğitimi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Öğrencilere tedavi eğitimi verildi
Öğrencilere tedavi eğitimi verildi
Öğrencilere tedavi eğitimi verildi
Yorumlar
Haber Yazılımı