Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
Nazilli Belediyesi Hangar
Haber Detayı
03 Mart 2017 - Cuma 17:02 Bu haber 1301 kez okundu
 
Öğrenciler yaban hayatını öğrendi
Aydın'da 3 Mart Dünya Yaban Hayatı günü nedeniyle Yörük Ali Efe İlkokulu öğrencilerine, Aydın Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından Tabiat Eğitim Merkezinde yaban hayatı ile ilgili eğitim verildi.
EĞİTİM Haberi
Öğrenciler yaban hayatını öğrendi

AYDIN- Öğrenciler Tabiat Eğitim Merkezini gezerek yetkililerden bilgi aldılar. Eğitim esnasında yaban hayatı ile ilgili çizgi film izlediler. Yaban Hayatı ile ilgili eğitimi tamamlayan öğrenciler sertifikalarını ve şube müdürlüğünün kendileri için hazırlamış oldukları hediyeleri aldılar. Öğrenciler yapılan eğitimden oldukça mutlu ayrıldılar.

Öğrencilerin yaban hayatını görerek öğrendiği eğitime, Aydın Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay, Doğa Koruma ve Milli Parklar Aydın Şube Müdürü Özcan Öselmiş, Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürlüğü Doğa ve Yaban Hayatı Koruma Şube Müdürü Hasan Paşalı, Orman Mühendisi Ali Aydın, şube personeli ve öğrenciler katıldı.

Aydın Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günday, öğrencilerin yaban hayatına duyarlılıkların erken başlamasının önemli olduğunu ifade ederek, “Dünya sadece insanların değil, tüm canlılarındır. Bizler giderek yaban hayatının yaşam alanlarını kısıtlıyoruz. Bizler, Aydın’da yaban hayatını izleyebilme açısından çok şanslıyız. Büyük Menderes Deltası Milli Parkı, Bafa Gölü, Azap Gölü gibi alanlarımız mevcut. Buralara giderek yaban hayatını gözlemleme şansına sahibiz. Yaban hayatı da diğer hayatlar kadar değeri hak eden, vazgeçilmez bir hayattır. Onları yok edersek, kendimizi de yok ederiz” dedi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Aydın Şube Müdürü Özcan Öselmiş, Birleşmiş Milletlerin 3 Mart’ı Dünya Yaban Hayatı Günü olarak ilan ettiğini ifade ederek, yaban hayatının önemine dikkat çekti.

Doğa ve Yaban Hayatı Koruma Şube Müdürü Hasan Paşalı, öğrencilere yaban hayatı zenginliğinin çok fazla olduğunu, hayvanları korumak ve yaralıları tedavi ederek tekrar doğaya salmalarının görevleri olduğunu söyledi.

Orman Mühendisi Ali Aydın ise Tabiat Eğitim Merkezi’nde şimdiye kadar 245 grupta 3 bin 500 öğrenciye eğitim verildiğini, öncelikli olarak ülkemizdeki yaban hayvanlarını tanıttıkları ifade etti. Aydın, Tabiat Eğitim Merkezi’ni öğrencilerle birlikte gezerek, gerekli bilgileri ve açıklamaları öğrencilere aktardı.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Yaban hayatı, öğrenciler, Özcan Öselmiş, Hasan Paşalı
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Öğrenciler yaban hayatını öğrendi
Öğrenciler yaban hayatını öğrendi
Öğrenciler yaban hayatını öğrendi
Öğrenciler yaban hayatını öğrendi
Yorumlar
Haber Yazılımı