Haber Detayı
09 Şubat 2015 - Pazartesi 15:47 Bu haber 688 kez okundu
 
Öğrenciler Tatilde Spor Yaptı
Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen, İl Spor Merkezleri kış dönemi hızlandırılmış spor eğitim kursları yarıyıl tatilinde 81 ilde olduğu gibi Aydın ilinde de ‘’Tatil Coşkun Spor Tutkun Olsun’’ sloganı ile gerçekleştirildi.
EĞİTİM Haberi
Öğrenciler Tatilde Spor Yaptı

2014-2015 Eğitim Öğretim yılı yarı yıl tatil dönemi olan 23 Ocak - 09 Şubat tarihleri arasında ’Tatil Coşkun Spor Tutkun Olsun’’ sloganı ile “Okul öncesi, ilk, orta, lise eğitim kademelerinde bulunan spor çağındaki öğrencilerimize branş antrenörlerimiz nezaretinde hızlandırılmış spor eğitim programları “Tatil Coşkun Spor Tutkun Olsun” sloganın enerjisine yakışır şekilde kurslara katılan tüm sporcu öğrencilerimizle coşkuyla sona erdi.

Bu proje ile spor branşlarının tanıtılması, seviye kurslarının verilmesi, spor bilincinin kazandırılması ve bu süreci aktif dinlenmiş olarak tamamlayarak eğitim öğretime zinde bir şekilde dönmeleri amaçlandı. Bu kapsamda İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde Atıcılık, Atletizm, Badminton, Basketbol, Boks, Bocce, Hentbol, Halter, Judo, Karate, Masa Tenisi, Taekwondo, Tenis, Voleybol, KıckBoks ve Wushu olmak üzere toplam 16 branşta kurs açıldı.

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeynel Akın, proje ile ilgili yaptığı açıklamada; “İl Müdürlüğümüz olarak sporun içine tüm vatandaşlarımızı çekebilmek için her fırsatı ülke sporu için kazanca dönüştürmenin çabası içerisindeyiz. Okulların tatil olduğu bu ara tatil döneminde de ilimizdeki öğrencileri antrenörlerimizle birlikte tüm tesislerimizdeki hızlandırılmış kurslara davet ettik. Gösterilen ilgiden hem bizler, hem veliler hem de en çok eğlenen sporcu öğrenciler hep birlikte memnun olduk. Kurslara ilgi gösteren tüm veliler spora verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum, tüm antrenör ve sporcularımızı tebrik ediyorum” dedi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Gençlik ve Spor Bakanlığı, Zeynel Akın
Yorumlar
Haber Yazılımı