Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
19 Kasım 2018 - Pazartesi 16:42 Bu haber 1190 kez okundu
 
Öğrenciler başarıya doymuyor
Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli Menderes Anadolu Lisesi öğrencilerinin bir ilke imza atarak, İstanbul’ da yapılacak olan YGA 2018 (Genç Liderler Akademisi) Zirvesine katılmaya hak kazandığı bildirildi.
EĞİTİM Haberi
Öğrenciler başarıya doymuyor

Bilgi Koleji

AYDIN- Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Özyeğin Üniversitesi, Koç Üniversitesi ve TÜSİAD gibi birçok kurum ve kuruluşun destek verdiği “Genç Liderler Akademisi” (YGA), kar amacı gütmeyen uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olup, genç girişimcileri, liderlik ruhu olan farklı bireyleri ortaya çıkarmak amacıyla her yıl lise ve üniversite öğrencileri arasında başvuruları kabul ederek Amerika’da eğitime gönderiyor.

Bu şekilde gençlerin içinde yaşadıkları toplumun sorunlarına duyarlı ve bu sorunların çözümüne yönelik dünya çapında inovasyonlar geliştirmelerine fırsat tanınırken, sadece inovasyonları ile değil, bunları hayata geçirirken yarattıkları birlikte başarma kültürü ile de rol model olmalarının sağlandığı belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:

“Bu yıl lise düzeyinde Türkiye genelinde yapılan 400 başvuru arasından, Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli Menderes Anadolu Lisesi’nden 31 öğrencimiz birinci aşamayı geçerek 01 Aralık 2018 tarihinde İstanbul’ da yapılacak olan YGA 2018 Zirvesi’ ne katılmaya hak kazanmıştır. Okulumuzun başarısı sadece bu ölçekte kalmayıp aynı zamanda Türkiye Fen ve Anadolu Liseleri Kategorisinde kabul edilen 31 öğrencisi ile birinci sırada olması açısından da önem taşımaktadır.

01 Aralık 2018 günü yapılacak olan YGA 2018 Zirvesi’ ne; Harvard & MIT Profesörü Mehmet Toner, Facebook Türkiye Direktörü Derya Matraş ve TÜSİAD Başkanı Asude Güray ile birlikte katılacak olan Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli Menderes Anadolu Lisesi öğrencilerimizi, okul idaresi ve öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Yavuz Selim Köşger, Mehmet Toner, Derya Matraş
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Öğrenciler başarıya doymuyor
Yorumlar
Haber Yazılımı