Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Nazilli Belediyesi Hangar
Haber Detayı
01 Mart 2017 - Çarşamba 16:06 Bu haber 1134 kez okundu
 
Öğrenciler, Bahçeşehirli olmak için yarıştı
1000 öğrenci Nazilli Bahçeşehir Koleji öğrencisi olmak için sınav verdi
EĞİTİM Haberi
Öğrenciler, Bahçeşehirli olmak için yarıştı

AYDIN- Bahçeşehir Koleji Okula Kabul ve Bursluluk Sınavı 25 Şubat 2017 Cumartesi günü Nazilli Uğur Okullarında gerçekleştirildi. 4. 5. 6. 7. sınıf öğrencilerinin katıldığı sınavda aldıkları başarılara göre eğitim bursu verilecek.

Kaliteli eğitimi Türkiye’de yaygınlaştırmak hedefi doğrultusunda emin adımlarla ilerleyen, ülke genelinde 7 bölgede, 141 okulu, 69 kampüsü ile yaklaşık 25 bin öğrenciye hizmet veren Bahçeşehir Okulları, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında Nazilli’de açılıyor. Türkiye’deki en donanımlı kampüslerinden birisine sahip olacak olan Nazilli Bahçeşehir Kolleji’nde eğitim almak isteyen öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği okula kabul ve bursluluk sınavı 25 Şubat 2017 Cumartesi günü Nazilli Uğur Okullarında gerçekleştirildi. Türkiye genelinde ve Nazilli’de rekor düzeyde katılımın olduğu sınavlarda 4. 5. 6. 7. sınıf öğrencileri Bahçeşehir Koleji öğrencisi olmak için sınav verdi.

Türkiye’deki en donanımlı kampüslerinden birisini Nazilli’de hizmete açıyor

Kişiye Özgü Öğretim Modeli, Dijital Eğitim, Yabancı Dil Eğitimi, Bilişimsel Düşünme Becerilerine yönelik uygulamaları, sosyal etkinlikleri ile geleceğin eğitimini bugün uygulayan Bahçeşehir Koleji, öğrencilerini 21. yüzyıl becerileri ile donatarak yetiştiriyor. Bahçeşehir Nazilli Kampüsü, fen laboratuvarları, STEM alanları, yarı olimpik yüzme havuzu, konferans salonu, sanat atölyeleri, son teknolojiyle donatılmış geniş sınıfları, toplamda 12000 metrekarelik açık ve kapalı alanıyla öğrencilerine dünya standartlarında eğitimin kapılarını açıyor ve onları birer dünya vatandaşı olarak yetiştirmeyi hedefliyor.

Ana sınıfı, ilkokul ve ortaokul olarak faaliyette bulunacak

6000 metrekarelik kapalı, 6 dönümlük açık alanı ile Nazilli’mize görkemli bir kampüs kazandıran Bahçeşehir Koleji, 2017-2018 Öğretim Yılı’ndan itibaren Dallıca mevkiindeki kampüsü ile Eğitimde Nazilli’nin yeni yüzü olmayı hedefliyor.  Haziran ayında tamamlanacak olan Bahçeşehir Koleji Nazilli Kampüsü sadece fiziki yapısı ile değil tüm sistemi oluşturan, eğitimin içeriğini belirleyen, kullanılacak tüm eğitim materyallerini hazırlayan merkezi ekibiyle de öne çıkacağı gibi ana sınıfı, ilkokul ve ortaokul olarak faaliyette bulunacak.

Nazilli Bahçeşehir marka ve kalitesini hak ediyor

2004’ten bu yana Nazilli’de faaliyet gösteren Uğur Okulları kurucuları olan Ramazan Ererişkin ve Fatih Ertap’ın girişimleriyle Nazilli’de kurulan Bahçeşehir Koleji Nazilli’nin eğitimde yeni yüzü olacak. Türkiye genelinde ve Nazilli’de 25 Şubat Cumartesi günü yapılan okula kabul ve bursluluk sınavına yoğun bir katılımın olduğunu vurgulayan Nazilli Bahçeşehir Koleji Kurucusu Ramazan Ererşkin “Her yeni kurum, bir ihtiyacın ürünüdür. Nazilli’miz, Bahçeşehir marka ve kalitesini hak ediyor; bilim, teknoloji, mühendislik, matematik ve sanat eğitimlerini bir araya getiren STEM+A eğitimi alanında uzmanlaşmış ve yurt dışındaki örnekleri deneyimleyip Türkiye’ye uyarlayan çok güçlü bir akademik kadro ile çalıştığımızı söyleyebilirim. Bu akademik kadronun alandaki başarısını 2014-2015 TEOG 1 ve TEOG 2’de 310 öğrencimizin tüm sorulara doğru yanıt vermesi ile somutlaştırabiliriz” dedi.

Geleceğin Türkiye’sinde Bahçeşehirli olmak bir marka değeri olacak..

STEM+A eğitiminin neden önemli sorusunun yanıtı ise Bahçeşir Koleji kurucularından Fatih Ertap açıkladı. Kurucu ERTAP şunları söyledi:

“Günümüzde 21.yüzyıl becerilerine sahip bireyler yetiştirmenin yolu STEM eğitiminden geçiyor. ABD Eğitim Dairesi’nin 2015 raporuna göre Türkiye’de STEM iş alanlarında 2010-2020 arasında beklenen büyüme yüzdeleri şöyle sıralanıyor. Matematikçiler yüzde 16, bilgisayar sistemleri analistleri yüzde 22, sistem yazılım geliştiricileri yüzde 32, medikal bilimciler yüzde 36, biyomedikal mühendisler yüzde 62, tüm meslekler yüzde 14. Bu verilere bakarak STEM eğitimini öğrencilerimizi geleceğine bir yatırım olarak düşünebiliriz. Bahçeşehir Kolejleri, tüm kampüslerinde eğitime entegre ettiği STEM eğitimi ile eğitim alanında reform niteliğinde adımlar atmaya devam ediyor ve öncü rolünü sürdürüyor. Anaokulundan itibaren bu eğitimin aşağı yukarı 50 bin öğrenciye aktarıldığı düşünüldüğünde Türkiye’nin geleceğinde Bahçeşehirli olmanın bir marka değeri olacağını bugünden söyleyebiliriz.”

Kaynak: () - Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Bahçeşehir Koleji
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Öğrenciler, Bahçeşehirli olmak için yarıştı
Öğrenciler, Bahçeşehirli olmak için yarıştı
Yorumlar
Haber Yazılımı