Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
14 Eylül 2018 - Cuma 19:54 Bu haber 1025 kez okundu
 
Oda Başkanı’na CHP’den tepki
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, Aydın Kasaplar, Celepler, Besiciler ve Sütçüler Odası Başkanı’nı istifaya davet etti.
SİYASET Haberi
Oda Başkanı’na CHP’den tepki

Bilgi Koleji

AYDIN- İsim vermeden, Oda Başkanı’nın kadın belediye başkanları için negatif yönde ayrımcılık söylemlerinde bulunduğunu belirten CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Büyük Taarruz ’da cephede ve cephe gerisinde kadınıyla erkeğiyle büyük bir mücadele verilmiştir. Mücadelenin kıvılcımları bu topraklarda Aydın’da başlamıştır. Kadınlarımız seve seve canlarını vermişlerdir. Bizler özgürlüğümüz ve bağımsızlığımız için her zaman mücadeleye hazırız.

Günümüzde Türk kadınları ekonomik ve sosyal hayatın her zaman içinde olmuştur. Kadın milletvekillerimiz, kadın valililerimiz, gelecek nesilleri yetiştiren kadın öğretmenlerimiz hayatın her alanında söz sahibidir.

Aydın Kasaplar, Celepler, Besiciler ve Sütçüler Odası Başkanı kadın belediye başkanlarımız için negatif yönde ayrımcılık söylemlerinde bulunmuştur. Bu sözlerinden dolayı kendisini istifaya davet ediyoruz ve şiddetle kınıyoruz.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, CHP, Ayşe Özdemir, Kasaplar Odası Başkanı
Yorumlar
Haber Yazılımı