Haber Detayı
29 Mart 2017 - Çarşamba 18:41 Bu haber 1190 kez okundu
 
Nuhbey Konağı Kütüphanesi bağışlarla güçleniyor
Söke Kent Konseyi hizmet binası olarak kullanılan Nuhbey Konağı’nda kütüphane oluşturuluyor.
KÜLTÜR Haberi
Nuhbey Konağı Kütüphanesi bağışlarla güçleniyor

AYDIN- Geçtiğimiz Ekim ayı içinde Söke’nin Amerikalı kardeş şehri Salinas heyeti ziyaretinde kütüphane kurulması kararı alınmış, konağın bir odası kütüphane için ayrılmıştı. Söke Belediyesi ve Kardeş Şehir Salinas tarafından oluşturulacak kütüphaneye ilk bağışı ise kardeş şehir Salinas’tan gelen heyet yapmıştı.

İçinde bulunduğumuz Kütüphaneler Haftası’nda ise Söke Kent Konseyi Nuhbey Kütüphanesi’ni güçlendirmek için harekete geçti. Türk Tarih Kurumu ve PAFİN gezici kütüphanesi tarafından kitap bağışı yapılırken, Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri de topladıkları kitapları kütüphaneye bağışladı.

Sokak Sağlıklaştırma Projesi kapsamında, tarihi Kemalpaşa evlerinin işlev kazanmasında önemli bir adım olan Nuhbey Konağı’nın Kent Konseyi’ne tahsisinin ardından, oluşturulan kütüphane de bir başka değerli adım oldu. Nuhbey Konağı, Kent Konseyi üyelerinin çalışma ve ziyaret noktası olmanın dışında bundan böyle oluşturulan bir odasıyla Söke Kent Konseyi üyelerine kütüphane olarak da hizmet verecek.

Yapılan açıklamada kütüphaneye kitap bağışında bulunmak isteyen vatandaşlara da çağrı yapılarak, kitaplarını bağışlayabilecekleri belirtildi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Söke, Nuhbey Konağı Kütüphanesi, kitap bağışları
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Nuhbey Konağı Kütüphanesi bağışlarla güçleniyor
Yorumlar
Haber Yazılımı