Haber Detayı
03 Nisan 2017 - Pazartesi 13:13 Bu haber 415 kez okundu
 
NTO artan kalitesini tescilledi
Nazilli Ticaret Odası kalite yönetim sistemi denetimini başarıyla gerçekleştirdi
EKONOMİ Haberi
NTO artan kalitesini tescilledi

AYDIN- Nazilli Ticaret Odası’nda (NTO) geçtiğimiz günlerde ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ilk ara denetimi de yapıldı.

Denetimler TÜV Rheinland bağımsız denetçilerinden Cenap Başarık tarafından gerçekleştirildi. Örnek teşkil edebilecek birçok uygulamanın yer aldığı NTO’ya denetmenden tam not geldi. Denetimler esnasında üst Yönetimin faaliyetleri, hedefleri, stratejik plana bağlılık gibi hususların kanıtları incelendi. Kurum içerisinde birimlerin işleyişi ve süreçler hakkında detaylı analizler yapıldı. Süreçlere yönelik herhangi bir uygunsuzluk tespit edilmedi.

Özellikle Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan’ın yürüttüğü faaliyetler ile Genel Sekreter Lütfi Özkal tarafından üretilen formlar denetmen Cenap Başarık’ın büyük takdirini topladı. Başkan Arslan’ın bölgesel sorunlara olan duyarlılığını takdir eden denetmen Başarık, aynı gün NTO’nun aylık olağan Meclis toplantısına katıldı. Toplantıda Meclis üyelerini sistem hakkında bilgilendirdi. Denetim sırasında edindiği bilgileri aktardı.

NTO Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, kurumdaki personelden yönetim kuruluna, meclise ve komitelere uzanan süreçte toplam kaliteye ulaşmak istediklerini ifade etti. Sadece yönetimin kaliteye odaklanmasıyla ya da personeli kaliteye zorlamakla bu işin olamayacağını aktaran Arslan, yönetim organlarının, personelin ve yardımcı organların tamamının kaliteye odaklanması gerektiğine ve kalite sürecini tanıması gerektiğine inandığını sözlerine ekledi.

Nazilli Ticaret Odası’nın Kalite Yönetim Sistemi konusunda çok başarılı olduğunu belirten Arslan, “Aydın ve çevre ilçeleri için birçok çalışmada örnek alınacak öncü bir kurum olduk. Nazilli Ticaret Odası, Aydın bölgesinde öncü Kurum olabilir” dedi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Nazilli Ticaret Odası, Nuri Arslan, kalite tescili
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
NTO artan kalitesini tescilledi
NTO artan kalitesini tescilledi
NTO artan kalitesini tescilledi
Yorumlar
Haber Yazılımı