Haber Detayı
26 Eylül 2015 - Cumartesi 08:48 Bu haber 776 kez okundu
 
Niran Ünsal'ın iki yıl hapsi istendi
Duygu Çetinkaya, Niran Ünsal'ın Twitter'da kendisi için "2014 fuhuş operasyonunda yakalandı" sözlerini dava etmişti. Ünsal önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak. Oyuncu Duygu Çetinkaya, özel bir TV kanalındaki programında konuğu olan şarkıcı Niran Ünsal'ın kendisine hakaret edip, program çıkışında sosyal medyadan iftira attığı iddiasıyla savcılığa başvurmuştu.
DÜNYA Haberi
Niran Ünsal'ın iki yıl hapsi istendi

DANIŞMANININ YAZDIĞINI İDDİA ETTİ

Başlatılan soruşturma kapsamında ifadesine başvurulan Niran Ünsal, sosyal medya hesabının kendisine ait olduğunu fakat mesajın kendi tarafından değil, yurtdışında bulunan danışmanı Murat Başaran tarafından yazıldığını iddia etti.

Savcılık yürüttüğü soruşturma sonunda şarkıcı Niran Ünsal hakkında iddianame düzenledi. Hazırlanan iddianamede, sosyal paylaşım hesabının Niran Ünsal'a ait olduğu, söz konusu mesajın kişinin şeref haysiyetini rencide edici nitelikte olduğu belirtildi.

HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Ünsal, mesajın her ne kadar danışmanı tarafından yazıldığını iddia etmiş ise de bu beyanın kendisini savunmak için söylenmiş soyut nitelikte olduğu, aynı gündeki iletilerin bütünlüğü dikkate alındığında mesajın Niran Ünsal tarafından yazıldığı kaanatine varıldığı kaydedildi.

"Sözlü veya yazılı görüntü ile hakaret" suçlamasıyla iki yıla kadar hapsi istenen Ünsal, önümüzdeki günlerde Asliye Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkacak.

Kaynak: () - Haberler.com Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Niran Ünsal
Yorumlar
Haber Yazılımı