Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
Nazilli Belediyesi Hangar
Haber Detayı
28 Şubat 2017 - Salı 18:12 Bu haber 1242 kez okundu
 
NAZKENT’te 32 dairenin inşaatı başladı
Toplu konut projeleri ile birçok dar gelirli vatandaşı konut sahibi yapan Nazilli Belediyesi, NAZKENT 6. etap inşaatına başladı.
GÜNCEL Haberi
NAZKENT’te 32 dairenin inşaatı başladı

AYDIN- Nazilli’nin Dallıca Mahallesi Eğrek Mevkii’nde bulunan tapunun 166 ada 4 nolu parselinde kayıtlı yaklaşık 3900 metre karelik, alanda yapılacak olan NAZKENT 6. Etap toplu konutlarının temel hafriyatları yapılıp temellemesi bitirildi. Temel beton perde betonlarının dökümünden sonra dolgu işlemlerine başlanacak olan Toplu konutlar 16 daire olarak iki blok oluşacak. Toplam 32 dairenin yapılacağı NAZKENT-6. Etap toplu konutları üç oda bir salon olacak ve çevre düzenlemeleri de yine Nazilli Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek.

NAZKENT-6. Etap toplu konut çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Haluk Alıcık, çalışmalar hakkında Fen İşleri Müdürü Sevkan Pekuğur’dan bilgiler aldı. Alıcık, Nazilli Belediyesi’nin toplu konut projelerinde kendini ispatladığını belirterek, “Biz NAZKENT- 1. Etap evlerimize başlarken insanlar bizim bu işin altından kalkamayacağımızı düşünüyorlardı. Ama biz toplu konutları hayata geçirerek dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yaptık. NAZKENT-2, NAZKENT-4 ve NAZKENT-5. Etap projelerimizde vatandaşlarımıza anahtarlarını teslim etmiş olmanın gururu içindeyiz. Biz her kesimden her insanımızın yanında olduğumuzu bu projelerimizle gösterdik. Toplu konut projelerimiz sosyal Belediyecilik anlayışıyla Nazilli’ye çok şey kazandırdı. Bu sayede bir yandan dar gelirli vatandaşlarımızı konut sahibi yaparken diğer yandan modern ve düzenli yapılarla Nazilli’ye güzel eserler kazandırmış olduk” dedi.

NAZKENT toplu konut projeleri ile bu güne kadar 290 dar gelirli vatandaşı konut sahibi yaptıklarını söyleyen Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Dar ve orta gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapma amacıyla hayata geçirdiğimiz ve şu an temelleri atılarak su basmanlarına gelinen dairelerin tamamı 3 oda bir salondan oluşacak. Binalar ısı yalıtımlı, ısıtma tesisat boruları çekilmiş, asansörlü ve son deprem yönetmeliğine uygun olarak yapılacak. Binaların tüm alt yapı ve çevre düzenlemesi Nazilli Belediyesi tarafından gerçekleşecek ve bir yıl içinde tamamlanarak hak sahiplerine anahtarları teslim edilecektir” diye konuştu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, NAZKENT, Haluk Alıcık,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
NAZKENT’te 32 dairenin inşaatı başladı
NAZKENT’te 32 dairenin inşaatı başladı
Yorumlar
Haber Yazılımı