Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
JESDER
Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 17:02 Bu haber 1812 kez okundu
 
Nazilli'nin toprağını bisikletle Anıtkabir’e taşıyacaklar
Aydın’ın Nazilli İlçesi’nden yola çıkan bisikletliler 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Nazilli toprağını ve Türk Bayrağı’nı Anıtkabir’e götürecek.
GÜNCEL Haberi
Nazilli'nin toprağını bisikletle Anıtkabir’e taşıyacaklar

AYDIN- ‘Milli Mücadelemizin 100. Yılında Ata’mızın Yolundayız’ sloganıyla yola çıkan NAZBİDOS üyesi 7 bisikletli için Nazilli Belediyesi önünde düzenlenen uğurlama törenine Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan da bisikleti ile katılarak pedal çevirdi.

15-21 Mayıs 2019 tarihleri arasında kutlanacak olan Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Nazilli’de düzenlenen ilk etkinlikte Milli Mücadele’nin 100. yılı anısına ilk kez bisikletli bir grup Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıkmak için yola çıktı. Nazilli Kaymakamlığı ve Nazilli Belediyesi’nin desteğiyle 580 kilometrelik yolu bisikletle geçerek Nazilli’den götürecekleri toprak ve Türk Bayrağı’nı Anıtkabir’e ulaştıracak olan Nazilli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü Üyelerine ilçe çıkışına kadar Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan bisikleti ile eşlik etti.

Belediye önünde düzenlenen ve Belediye Başkanı Av. Kürşat Engin Özcan başta olmak üzere Belediye Başkan Yardımcıları Mert Öreroğlu, Kadir Mutlu, daire müdürleri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Güven Eker ve çok sayıda sporseverin katıldığı uğurlama töreninde konuşan NAZBİDOS Başkanı Bisiklet Antrenörü Özgür Özkan, ‘Milli Mücadelemizin 100. Yılında Ata’mızın Yolundayız’ sloganıyla yola çıktıklarını ifade ederek, “Belediyemizin desteğiyle 7 sporcu bugün Ankara’ya yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz 4 gün sürecek. 580 Kilometrelik parkurda günde ortalama 140 kilometre pedal çevirerek dört molanın ardından 18 Mayısta Ankara’da olacağız. 19 Mayısta da Anıtkabir’de törenimizi yaparak tekrar geri döneceğiz. Gittiğimiz her yerde de Nazilli’mizin tanıtımını da yapacağız. Amacımız da milli mücadelemizin 100. yılında Nazilli olarak Ata’mızın yanında olmak istedik. Nazilli’de ilk kez yapılan bu organizasyonu inşallah bundan sonra geleneksel halde sürdüreceğiz. Bir anlamda hem spor yapacağız hem de bisiklet sporunu tanıtmış olacağız” dedi.

Nazilli Belediye Başkanı Av. Kürşat Engin Özcan, konuşmasında, “Bisiklet Spor Kulübümüzün bu güzel projesini geliştirerek destek verdiğimiz için çok mutluyuz. Anıtkabir’e kadar pedal çevirerek Nazilli’mizin toprağını ve bayrağımızı Ata’mıza ulaştıracak olan değerli sporcularımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Güven Eker de, konuşmasında Gençlik Haftası’nı NAZBİDOS üyesi bisikletli sporcuları Anıtkabir’e uğurlayarak başladıklarını ifade etti. Konuşmaların ardından Başta Başkan Özcan’ın eşliğinde 7 sporcu Anıtkabir’e uğurlandı.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Kürşat Engin Özcan, Anıtkabir, Bisikletçiler
JESDER
Yorumlar
Haber Yazılımı