Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
02 Eylül 2019 - Pazartesi 19:26 Bu haber 1989 kez okundu
 
Nazilli'de yeni adli yıl törenle başladı
Aydın’ın Nazilli İlçesi’nde yeni adli yıl için açılış töreni düzenlendi. Nazilli Adalet Sarayı bahçesinde başlayan tören daha sonra adalet Sarayı içerisinde verilen kokteylin ardından Cumhuriyet Başsavcılığı makamında tebriklerin kabulü ile son buldu.
GÜNCEL Haberi
Nazilli'de yeni adli yıl törenle başladı

AYDIN  - Nazilli Adalet Sarayı bahçesinde düzenlenen yeni adli yıl açılışı Başsavcı Mehmet Akif Dönertaş ve Aydın Barosu Nazilli Temsilcisi Av. Emel Şahin Kavaklıkuyu’nun Atatürk Anıtı’na çelenk sunmaları, saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Bahçedeki törende Baro Temsilcisi Kavaklıkuyu ve Başsavcı Dönertaş, günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptı.

Başsavcı Mehmet Akif Dönertaş’ın ev sahipliliğinde gerçekleştirilen açılış törenine Nazilli Kaymakamı Rasim Belge, CHP Aydın Milletvekili Av. Süleyman Bülbül, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, ilçe protokol üyeleri, hakimler, savcılar, ilçede görev yapan avukatlar, adliye çalışanları ve davetliler katıldı. Baro Temsilcisi Av. Emel Şahin Kavaklıkuyu, yaptığı konuşmada, “Başta laiklik olmak üzere, Atatürk’ün koyduğu ilkelere sımsıkı sarılarak, hukuka inanıp, bütün samimiyetimizle çalışarak çocuklarımıza güzel bir ülke bırakabileceğimizi, bu konuda en büyük görevin ise, bizzat Atamızın kurduğu kurumların başında bulunan kişilere düştüğünü ifade etmek isterim” dedi.

Başsavcı Dönertaş da konuşmasında, yargı çalışanlarının hiçbir zaman önlerini iliklemeyeceğini ifade ederek, “Aziz Türk Milleti adına karar veren yargı mensupları olarak bizlerin yegane görevi evrensel hukukun ana ilkelerini ve insan haklarını esas alan çağdaş bir anlayışla anayasamızda belirlenen temel ilkeler ve hukuk kuralları çerçevesinde tamamen kayıtsız ve şartsız hür vicdanlarımızla vereceğimiz adil kararlarımız ile adaletin hızlı ve etkin bir şekilde tecellisi için çalışmaktır. Haklıyı ve hakkı korumak tek gayemizdir. Adaletin tecellisi için hiç yılmadan ve vicdanlarımızın sesinden başka hiçbir şart ve ses dinlemeden hiçbir harici etkiye aldırmadan bağımsızlık ve tarafsızlık içerisinde çalışma hususunda kararlıyız. Ve bu hususta her türlü fedakarlığa hazırız. Ceketimizin düğmesi ilikli, ancak cübbelerimizde düğme bulamazsınız, bulamayacaksınız. Bizler tarafımızı daima hukukun üstünlüğünden yana kullanacağız” dedi.

Kendisi de bir avukat olan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, yaptığı açıklamada şunları ifade etti. “Tüm yargı mensuplarımızın sorunlarının çözüldüğü, hukukun üstünlüğünün tesis edildiği, başarılı bir yıl olmasını temenni ediyorum” dedi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Süleyman Bülbül, Kürşat Engin Özcan, Emel Şahin Kavaklı
Yorumlar
Haber Yazılımı