Haber Detayı
16 Nisan 2016 - Cumartesi 15:39 Bu haber 854 kez okundu
 
Nazilli’de veliler hünerlerini sergiledi
Nazilli Zübeyde Hanım Anaokulu’nun düzenlediği ‘En Sağlıklı Tabağı Benim Annem Yapar’ yemek yarışmasında veliler hünerlerini sergiledi
DÜNYA Haberi
Nazilli’de veliler hünerlerini sergiledi

Nazilli Zübeyde Hanım Kreşinde, Beslenme Dostu Okul Projesi kapsamında 5 yaş grubu velilerinin katılımıyla, en iyi meyve tabağı ve en iyi kahvaltı dallarında ‘En Sağlıklı Tabağı Benim Annem Yapar’ yarışması gerçekleştirildi. Okulun toplantı salonunda düzenlenen yarışma da veliler çocuklarıyla birlikte evlerinde yaptıkları birbirinden renkli meyve ve kahvaltı tabaklarını jüri üyelerine beğendirmeye çalıştılar. Yarışmada jüri üyeliklerini Nazilli Kız Meslek Lisesi Müdürü Sunay İstambul, Nazilli Fen Lisesi Müdür Yardımcısı Elvin Öztürk, Nazilli Zübeyde Hanım Müdür Yardımcısı Fatih Gişi ve Nazilli Zübeyde Hanım aşçısı Ayşe Demir yaptı.

Yarışma saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Hicran Toprakçı bir konuşma yaptı. Jüri üyelerinin tanıtımından sonra yarışmaya geçildi. Görselliğe dayanan yarışmada yarışmacılar tabaklarını jüri üyeleri ve misafirlere göstererek dereceye girmeye çalıştılar. Yarışmada Meyve Tabağında birinciliği Safiye İlbay, Oktay, Çağatay Bilen, ikinci ikinci olan Sevgi, Ahmet Akçil, üçüncü Yasemin, Şahin Ateş Araç, Kahvaltı Tabağı kategorisinde ise birinci olan Arzu, Yusuf Karakurt, ikinci Keziban, Süleyman Yetim, üçüncü Aslı, Kerem Ökek oldu.

“ÇOCUKLARIMIZ ÖZ GÜVEN KAZANIYOR”

Yarışma bir konuşma yapan Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Hicran Toprakçı yarışmanın mükemmel bir şekilde geçtiğini ifade etti. Toprakçı, “Beslenme Dostu Okul Projesi kapsamında 5 yaş grubu velilerimize yönelik düzenlemiş olduğumuz ‘En Sağlıklı Tabağı Benim Annem Yapar’ yarışmamız velilerimizin becerileri ile mükemmel bir şekilde gerçekleştirildi. Emeği geçen velilerimize, öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve okul personelimize teşekkür ediyor dereceye giren velilerimizi ayrıca tebrik ediyorum. Bu tür yarışmalarla veliler çocuklarıyla da yapınca, çocuklarımız öz güvende kazanıyor” dedi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Nazilli, Nazilli Zübeyde Hanım Anaokulu
Yorumlar
Haber Yazılımı