Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
28 Haziran 2016 - Salı 18:32 Bu haber 1232 kez okundu
 
Nazilli’de mezarlıklar düzenleniyor
Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Nazilli’ye bağlı Bereketli Mahallesi’nin mezarlığı yeniden düzenleniyor.
EKONOMİ Haberi
Nazilli’de mezarlıklar düzenleniyor

Nazilli Belediyesi tarafından Bereketli Mahallesi’nin mevcut mezarlığında yenileme, düzenleme ve temizleme çalışmalarının yapıldığı bildirildi. 

Yapılan çalışmalar kapsamında, mevcut mezarlık alanının hiç kullanılmamış kısımlarında, yeni defin alanları bordür taşları ile çevrilerek belirlenirken, gömü yerleri arasındaki yollara parke taşı kaplaması yapılıyor. Mezarlık içi, kurumuş yabani otlardan arındırılıp temizlenirken, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yeşillendiriliyor.

Görsel açıdan olumsuz bir görüntü veren mahalle mezarlıklarını, uygun, şık bir görüntüye kavuşturmak adına çalışma başlattıklarını belirten Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Kabristanlık içerisinde ve çevresinde yaptığımız düzenleme, temizleme ve bakım çalışmaları ile vatandaşımızın kabirlerini daha rahat ziyaret edebilmelerini sağlamak tek amacımız. Ayrıca da yapılan düzenleme çalışmaları ile genişletilen mezarlıklar daha uzun yıllar kullanılabilecek. Merkezdeki mezarlıklarımızın düzenine kavuşuncaya kadar tüm mahalle mezarlıklarında çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Kaynak: () - Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Nazilli, Mezarlıklar, Haluk Alıcık, Bereketli Mahallesi
Yorumlar
Haber Yazılımı