JESDER
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
22 Eylül 2020 - Salı 14:27 Bu haber 1110 kez okundu
 
NAZİLLİ’NİN TARİHİ GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR
Nazilli’nin tarihi ve kültürel mirası olan Mastaura Antik Kenti'nin turizme kazandırılması için kazı çalışmalarına başlanıyor.
KÜLTÜR Haberi
NAZİLLİ’NİN TARİHİ GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR

Rıdvan Eşin

NAZİLLİ - 2 bin 700 yıllık geçmişe sahip arenanın yüzey çalışmalarını yürüten Adnan Menderes Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doktor Sedat Akkurnaz, çalışmaların Ekim ayında başlayacağını duyurdu.

Nazilli Belediyesi olarak bu sürecin başından sonuna kadar gereken desteği vereceklerini bildiren Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan; “Bu süreçte Nazilli Belediyesi olarak işbirliği gerçekleştirdiğimiz Aydın Valiliğimize, Nazilli Kaymakamlığımıza, İl Kültür Müdürlüğümüze; desteklerini bizzat konuyu ele alarak gösteren Aydın Milletvekillerimiz Mustafa Savaş ve Bekir Kuvvet Erim'e, Nazilli Ticaret Odası'na ve Nazilli Ticaret Borsamıza, muhtarlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, basın mensuplarımız ve tüm hemşerilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Büyük bir sorumluluk örneği göstererek muvafakat namelerini imzalayan 11 yer sahibi hemşerilerimize teşekkürü borç bilirim” dedi.

Bozyurt Mahallesi’nde gerçekleştirilen toplantının ardından Mastaura Antik Kenti’nin bulunduğu alanda yer alan arazi sahiplerine muvafakat name imzalatıldı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Nazilli, Nazilli Belediyesi, Mastaura Antik Kenti, K. Engin Özcan, inceleme
Yorumlar
Haber Yazılımı