Haber Detayı
26 Mayıs 2018 - Cumartesi 17:43 Bu haber 14105 kez okundu
 
Nazilli Alperen Ocakları’nda başkan değişti
Alperen Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın Nazilli Şubesi’nde başkan değişimi gerçekleşti.
GENEL Haberi
Nazilli Alperen Ocakları’nda başkan değişti

AYDIN- Nazilli Alperen Ocakları binasında gerçekleşen değişimde, eski Başkan Ahmet Yüzer, sözlerine Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun 1977 yılında yaptığı bir konuşmasıyla başlayarak, günümüze dair atıflarda bulundu ve Şube Başkanlığı’nı Selçuk Kocabaş’a devredip kendisine iyi dileklerini sundu.

Her iki başkan da konuşmalarında Muhsin Yazıcıoğlu’nun istediği ‘’Bir elinde Kuran diğer elinde bilgisayar’’ olan gençlik tanımından Türk-İslam Ülküsü’nün fazileti ve hedeflerinden bahsettiler ve “Hedefimiz, Nizam-ı nefs’ten başlayarak Nizam-ı Alem’e kadar Türk-İslam Ülküsü’nün bayrağını taşımaktır” dediler.

Eski Başkan Ahmet Yüzer, kendini ve davasını tanıtırken, aslen Bitlisli olduğunu, ama ailesiyle Bursa’da yaşadığını, Nazilli’ye gelmeden önce orada bilişim sektöründe Çekirge semtinde işletmecilik yaparken 21 yaşında ADÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ni kazanıp Nazilli’ye geldiğini anlattı ve şu anda ulusal ve uluslararası finans sektöründe forex, yatırım ve portföy uzmanlığı yapıp, aynı zamanda Nazilli’deki işletmesinde bireylere ve kurumlara danışmanlık hizmeti verdiğini söyledi.

Ahmet Yüzer, bu davayla lisedeyken bir arkadaşı tarafından tanıştırıldığını ve o anın hayatında bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

‘’Bize Alperen Ocakları’nı ve Alperenlik’i anlatır mısınız?’’ sorumuza şu cevabı verdi:

‘’Alperen Ocakları dediğimizde aklımıza ilk olarak Muhsin Başkan’ın (Muhsin Yazıcıoğlu) hedeflediği gençlik gelmelidir; Bir elinde Kur’an, bir elinde bilgisayar olan ilimle uğraştığı gibi teknolojiyle de uğraşan ve onu takip edip, ilerleten bir gençlik. Bizlerin derdi silahşör değil, kalemşör yeni bir nesil yaratmak ve kalemiyle, sanatıyla Cihat eden yeni bir nesil!’’

Buna ulaşmanın da bazı basamakları olduğunu ve bunun da ilk olarak Nizam’ı nefs’ten geçtiğini söyleyen Ahmet Yüzer, bireyin önce kendi nefsine nizam verip sonra aile, çevre, toplum, millet, ümmet gibi tabakalardan en son Nizam-ı Alem’e ulaşmanın gayretini verdiklerini dile getirdi.

Nazilli yereline indiğimizde ne gibi şeyler söyleyebilirsiniz?

‘’Muhsin Başkan’ın da dediği gibi, zalime Alp, mazluma Eren olduk, Hz. İbrahim Peygamberin ateşine su taşıyan karınca misali yolumuzda ilerledik. Bu inşaata bir tuğla da biz koymak istedik.’’

Buradan mezun olup giden arkadaşlarının Van, Antalya, İstanbul vs. gibi yerlerde şubeler kurduğunu ve siyasi partilerinin Büyük Birlik Partisi olmasına rağmen vatanını sevmesi dışında kimsenin siyasi düşüncesine karışmadıklarını, Nazilli yerelinde PKK’nın etkinliklerine yasal olarak her zaman karşı çıktıklarını ve asla Türk-Kürt ayrımı yapmadıklarını söyledi. Davalarının şu anda yeni doğmuş bir bebek olduğunu ve amaçlarının “Bu amaçta Kürşat ve nice atalarımız gibi Türklük için feda olmaya ve yeni nesilleri yaşatmaya ant içtik”lerini dile getirdi.

Görevi yeni devraldınız öncelikle neler hissediyorsunuz, bize anlatır mısınız?

Sözlerine teşekkürle başlayan Selçuk Kocabaş, bir hırdavatçı dükkanında ailesini geçindiren bir tezgahtar olduğunu ve küçük oğlunun adını Alperen koyduğunu ve en büyük hayallerinden birinin de çocuklarının iyi birer Alperen olması olduğunu söyledi ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun, ‘’Bu dava kuru cihangirlik davası değildir’’ sözlerinde temel alarak hedeflerinin faziletli, imanlı ve ilimli bir nesil yaratmak olduğunu söyleyip, ‘’Yüce Allah’ımız ayağımızı sabit kılsın’’ sözünü devamlı yineledi.

Bu davanın, Muhsin Yazıcıoğlu’nun bir makalesini okuduktan sonra ruhuna hitap ettiğini ve gönül bağı oluşturduğunu söyleyen Selçuk Kocabaş, daha sonrasında Nazilli’de böyle bir kurumun olup olmadığı araştırıp, olmadığını öğrendikten sonra işe koyulduğunu ve şu anda tekrar görevde olduğu için şükrettiğini dile getirdi ve bundan sonra Nazilli’de üç tuğu en layıkıyla dalgalandıracaklarını dile getirdi, herkes için hayırlı olmasını diledi.

Haber: Mert ASAN

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Alperen Ocakları, Ahmet Yüzer, Selçuk Kocabaş
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Nazilli Alperen Ocakları’nda başkan değişti
Nazilli Alperen Ocakları’nda başkan değişti
Nazilli Alperen Ocakları’nda başkan değişti
Yorumlar
Haber Yazılımı