Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 11:50 Bu haber 3800 kez okundu
 
Nazilli Adliyesi çalışanlarından Kızılay'a kan bağışı
Aydın’ın Nazilli İlçesi’nde adliye çalışanlarının Kızılay’a kan bağışında bulunduğu bildirildi. Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş öncülüğünde başlatılan kampanyada, adliye personeli ayaklarına gelen fırsatı değerlendirdiklerini ifade ederek herkesi kan bağışında bulunmaya davet etti.
SAĞLIK Haberi
Nazilli Adliyesi çalışanlarından Kızılay'a kan bağışı

AYDIN- Edinilen bilgiye göre, Nazilli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş, Nazilli Adliye Sarayı zemin katında bulunan Şehit Cumhuriyet Savcısı M. Selim Kiraz Toplantı Salonu’nda kan bağışında bulunan başta hakim ve savcı arkadaşları olmak üzere tüm çalışanlara duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti. Kanın acil değil sürekli ihtiyaç olduğunu ifade eden Başsavcı Dönertaş, şöyle konuştu:

“Bizler bu farkındalığın artırılmasını istiyor ve bunun için çaba sarf ediyoruz. Ne zaman, nerede, ne suretle ihtiyaç duyacağımızı bilemediğimiz ama sürekli ihtiyacımız olabilecek olan kan gibi değerli bir kıymeti burada görevli arkadaşlarımız tarafından bağışlanması, böylelikle acil bir durumda bir ihtiyaç sahibinin hayata tutunması bizler için ulvi bir görev.

Bu ulvi görevi yerine getirdiğimiz için çok mutluyuz. Kızılay görevlileri ve yetkilileri bizlerle ilgili tüm çabayı gösteriyorlar. Buraya kadar gelerek arkadaşlarımızı çalışma ortamlarından uzaklaştırmadan bağışlarını alıyorlar. Umarım ülkemizin her köşesinde vatandaşlarımız sağlıklı, sıhhatli bir şekilde huzur içerisinde yaşarlar ve bu kanlara ihtiyaç duyulmaz. Ama ihtiyaç duyulduğu takdirde bir vatandaşımıza can verebilirsek ne mutlu bize.”

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Kızılay, kan bağışı, Mehmet Akif Dönertaş
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Nazilli Adliyesi çalışanlarından Kızılay'a kan bağışı
Nazilli Adliyesi çalışanlarından Kızılay'a kan bağışı
Yorumlar
Haber Yazılımı