Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
05 Ocak 2015 - Pazartesi 13:19 Bu haber 1518 kez okundu
 
Nalcı’dan AYTO’YA ziyaret
Türk-İskoç Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sıtkı Nalcı, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken’i ziyaret etti.
EKONOMİ Haberi
Nalcı’dan AYTO’YA ziyaret

Türk-İskoç Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sıtkı Nalcı, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken’i ziyaret etti.

Türk-İskoç Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ile Türkiye-İskoçya Parlamentolararası Dostluk Grubu Kurucu Sekreteri Sıtkı Nalcı ve İskoçya Dumfries Belediye Başkanı olan eşi Yen Hongmei Jin, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken’i ziyaret etti. AYTO aracılığı ile Türk - İskoç Ticaret ve Sanayi Odası ile TOBB arasında köprü kurma çalışmaları da görüşmede ele alındı.AYTO hizmet binasında gerçekleşen ziyarette Türkiye - İskoçya arasındaki ticari ve ekonomik ilişkiler üzerine görüşmelerde bulunuldu. AYTO Başkanı Hakan Ülken ziyaretten oldukça memnun olduğunu ifade ederek Türkiye-İskoçya arasında ekonomik ilişkilerin artması için destek vermeye hazır olduklarını belirtti.

Türkiye ve İskoçya arasında yeteri kadar ticari ilişki olmadığını belirten Nalcı, iki ülke arasında sadece turizm sektöründe işbirliği olduğunu diğer sektörlerde de işbirliği yapılması konusunda gayret gösterdiklerini söyledi. Nalcı, AYTO’nun göstermiş olduğu misafirperverlikten çok memnun kaldığını vurgulayarak Aydın Ticaret Odası ve Türk-İskoç Ticaret ve Sanayi Odası olarak ortak projeler yapmayı istediklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Nalcı, AYTO, ziyareti
Yorumlar
Haber Yazılımı