Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 16:43 Bu haber 885 kez okundu
 
Mustafa Savaş'tan incir müjdesi
Son günlerde Aydın'ın en önemli konularından birisi durumundaki kuru incir gündemdeki yerini korurken, AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş'tan incire yönelik müjde geldi.
SİYASET Haberi
Mustafa Savaş'tan incir müjdesi

AYDIN- Mustafa Savaş'ın yaptığı açıklamaya göre, Toprak Mahsulleri Ofisi kuru incir alımına başlıyor.

Konuya yönelik açıklama yapan Mustafa Savaş, şunları söyledi:

"Geçtiğimiz hafta TMO Genel Müdürümüz ile bu konuyu görüşüp sürecin ön hazırlık çalışmasını başlatmıştık.

Hafta sonu Kızılcahamam'da gerçekleştirilen AK Parti 29. İstişare ve Değerlendirme Toplantımızda Aydın Milletvekillerimizle birlikte Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Tarım Bakanımızla bu konuları görüşme imkanına kavuştuk.

Bugün öğleden sonra Tarım Bakanımızla yeni bir görüşme daha gerçekleştirdim. Sayın Bakanımız heyecanla beklediğimiz güzel haberi verdiler. Sayın Cumhurbaşkanımızın onayıyla sürecin startı veriliyor. Toprak Mahsulleri Ofisi incir alımına başlıyor.

Aydınlı çiftçilerimize daha fazla destek vermek için her platformda bütün imkanları azami şekilde kullanma gayretindeyiz. İncir bizim için çok önemli. Hem incirimizin hem de incir üreticimizin hak ettiği kazanımları yaşaması en büyük gayemiz.

Memleketimize hayırlı olsun diyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Bakanımıza bu büyük desteklerinden dolayı bütün hemşehrilerimiz adına teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyorum."

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, AK Parti, Mustafa Savaş, İncir, TMO, incir alımı
Yorumlar
Haber Yazılımı