Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 10:26 Bu haber 554 kez okundu
 
Mustafa Savaş Mehmet Akif Ersoy’u andı
Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 98’inci yıldönümü ve milli şair Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
GENEL Haberi
Mustafa Savaş Mehmet Akif Ersoy’u andı

Bilgi Koleji

AYDIN- İstiklal Marşı’nın, vatan topraklarımızın kurtuluşu, devletimizin kuruluşu açısından tarihi öneme sahip bir rehber, gelecek yüzyıllarımıza yönelik bir projeksiyon, ilelebet yaşayacak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin asla engellenemeyecek olan bağımsızlık haykırışı olduğunu ifade eden Savaş, mesajına şöyle devam etti:

‘’İstiklal Harbimizin ne denli büyük bir irade, fedakârlık ve cesaretle destana dönüştüğünü göstermesi bakımından tarifsiz bir öneme sahiptir. Gözyaşının gurura, cesaretin kahramanlığa dönüştüğü bu dizeler dosta güven, düşmana korku salmaya devam edecektir.

İnanıyorum ki aziz milletimiz, Mehmet Akif'in İstiklal Marşı ile ortaya koyduğu bütün bu değerlerimize her zaman sahip çıkacak; ortak sesimiz, ortak vicdanımız olan İstiklal Marşı'mızı ilelebet muhafaza edecektir. Bu vesileyle İstiklal Marşımızın kabulünün 98. Yıldönümünü kutluyor, aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum.’’

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Cumhur İttifakı, Mustafa Savaş, M. Akif Ersoy, İstiklal Marşı
Yorumlar
v>
Haber Yazılımı