301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Mayıs 2018 - Pazar 15:01 Bu haber 519 kez okundu
 
Muşlu 50 öğrenci Didim’i gezdi
Aydın Valiliği’nin koordinesinde “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Muş’tan gelen 50 öğrenci, Didim’in tarihi ve turistik yerlerini gezerek, tekneyle deniz turu gerçekleştirdi.
TURİZM Haberi
Muşlu 50 öğrenci Didim’i gezdi

AYDIN- Aydın Valiliğinin koordinesinde “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Muş’tan gelen 50 öğrenci, okul idarecileriyle birlikte Balat Mahallesi’ndeki Milet Antik Kenti’ni gezerek yerinde bilgi aldı. Muş’lu öğrenciler, Didim'in en önemli turistik tesislerinden olan Venosa Otel’de öğle yemeğinde ağırlandı. Öğrenciler yemeğin ardından binlerce yıllık Apollon Tapınağı’nı da gezdi. Tarihi tapınağı hayranlıkla gezen öğrencilere daha sonra Altınkum’da özel tekne ile deniz turu gerçekleştirildi. Aydın’ın doğal ve tarihi yerlerini gezme fırsatı bulan öğrencilerden çoğu, hayatlarında ilk defa uçağa bindiğini ve deniz gördüğünü ifade etti.

Aydın Valiliği Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Hakan Bacalıkaya, “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Aydın'a 11’inci öğrenci kafilesinin geldiğini belirterek, “Bugüne kadar 950 öğrenci Muş’tan, 250 öğrenci de Tunceli ilimizden olmak üzere toplam bin 200 öğrenciyi Aydın’da misafir ettik. Aydın’ın tarihi ve kültürel yerlerini gezdirdik. Aydın Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger’in talimatları doğrultusunda hazırlanan gezi programını tamamladık. Projemiz 15 Mayıs’ta bitiyor” dedi.

Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, öğrencileri yalnız bırakmazken 1 saatlik deniz turunun ardından öğrenciler Kuşadası ziyaretler için ilçeden ayrıldı.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, Muşlu öğrenciler, Biz Anadoluyuz projesi
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Muşlu 50 öğrenci Didim’i gezdi
Muşlu 50 öğrenci Didim’i gezdi
Yorumlar
Haber Yazılımı