Haber Detayı
12 Eylül 2017 - Salı 12:35 Bu haber 658 kez okundu
 
Muhtarlıklara yangın söndürme aracı
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun talimatıyla Aydın Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından 3 adet yangın söndürme aracı muhtarlara teslim edildi.
GÜNCEL Haberi
Muhtarlıklara yangın söndürme aracı

AYDIN- Mahallelerde meydana gelebilecek yangın olaylarında İtfaiye ekiplerinin olay yerine gelene kadar ilk müdahalenin mahalle halkı tarafından yapılabilmesi amacıyla yangın söndürme araçlarında üç tonluk kapasite ve 40 metreye kadar su atma özelliği bulunuyor.

Bozdoğan İtfaiye Müfrezesi’nde gerçekleştirilen araç telsim törenine Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Barış Altıntaş, Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer Apaydın, Aydın Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanı Serdar Adanır, Akseki Mahallesi Muhtarı Ayhan Şahin, Dutağaç Mahallesi Muhtarı Hasan Ali Cengi, Örentaht Mahallesi Muhtarı Ekrem Bulut katıldı.

Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer Apaydın, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür ederek yangın söndürme araçlarının muhtarlara hayırlı olmasını temenni etti.

MUHTARLARDAN ÇERÇİOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Mahallerine verilen hizmetler nedeniyle Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür eden muhtarlar, “Yangınlarda saniyeler bile önemlidir. Bu uygulama erken müdahaleye imkan sağlıyor. Büyük bir eksikliğimiz daha giderildi. Büyükşehir Belediyesi her zaman yanımızda ve herhangi bir sorunda ekipler zaman geçirmeden sorunumuzu çözüyor. Hepsinden Allah razı olsun. Başta Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

VATANDAŞLARIMIN GÜVENLİĞİ BENİM İÇİN KIYMETLİDİR

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Merkezde oturan vatandaşların mal ve can güvenliği ne kadar kıymetliyse merkeze uzak yerlerdeki vatandaşlarımın canı ve güvenliği bir o kadar kıymetlidir. Bu araçlar herhangi bir yangın anında yangına erken müdahale sağlayacak. Araçların vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyor, olumsuz bir olay yaşanmamasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Büyükşehir Belediyesi, Muhtarlıklara yangın söndürme aracı
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Muhtarlıklara yangın söndürme aracı
Muhtarlıklara yangın söndürme aracı
Muhtarlıklara yangın söndürme aracı
Yorumlar
Haber Yazılımı