Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
JESDER
Haber Detayı
19 Ekim 2019 - Cumartesi 13:32 Bu haber 1556 kez okundu
 
Muhtarlar Günü Didim’de törenle kutlandı
Aydın'ın Didim İlçesi’nde 19 Ekim Muhtarlar Günü düzenlenen törenle kutlandı
GENEL Haberi
Muhtarlar Günü Didim’de törenle kutlandı

AYDIN - .Didim Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene Didim Kaymakamı Mehmet Türkoz, Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, İlçe Garnizon Komutanı Çetin Gülseven, Didim İlçe Emniyet Müdürü Serkan Demircioğlu, İlçe Jandarma Komutanı Onur Çark, daire amirleri, oda başkanları sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi partilerin ilçe başkanları ile yöneticiler katıldı.

Törende Yeni Mahalle Muhtarı Şaban Tokmak ile Hisar Mahallesi Muhtarı Bahri Aşık, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Çelenk sunumunun ardından 1 dakikalık saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemine dair konuşmayı, Çamlık Mahallesi Muhtarı Filiz Atabay Soyer yaptı. Soyer, Muhtarlık müessesinin kültür ve toplum hayatında önemli bir yapı taşı olduğuna vurgu yaparak, halkın oylarıyla seçilen muhtarların yine halkın sıkıntıları çözümü noktasında çalıştığını belirtti.

Törenin ardından Didim Kaymakamlığı’nca organize edilen kahvaltı programında ilçe protokolü ile muhtarlar bir araya geldi. Samimi ortamdaki kahvaltının ardından bir değerlendirme yapan Kaymakam Mehmet Türköz, "Devletimizin vatandaşa dokunan en sıcak eli ve vatandaş nezdindeki ilk kapısı olan muhtarlarımız, gerek vatandaşlarımızı gerekse devletimizi temsil gibi önemli bir sorumluluğu yerini getirmektedir. Bu bağlamda bizler daima bir arada olduğumuz, sıkça gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimizde talep ve beklentilerini dinleyip, çözüm yolları üretmeye gayret gösterdiğimiz muhtarlarımıza bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, A. Deniz Atabay, Mehmet Türköz, Şaban Tokmak, Bahri Aşık
Yorumlar
Haber Yazılımı