Haber Detayı
13 Mayıs 2015 - Çarşamba 20:54 Bu haber 596 kez okundu
 
Mobil dünyada büyük şok!
Analist yeni nesil işlemci ve iddialar için neler dedi?
BİLİM Haberi
Mobil dünyada büyük şok!

'un 10 çekirdekli Snapdragon 818 işlemcisini geliştirdiğine dair yepyeni bir rapor ortaya çıktı. MediaTek'in 10 çekirdekli işlemcisi Helio X20'ye bir cevap olduğu iddia edildi. Ne yazık ki bu spekülasyonlar doğru değil. Neler olduğuna birlikte bakalım.

Analist ne diyor?

Sağlam bir sicili olan ve son günlerde ismi sıkça anılan analist Pan Jiutang, Çinli sosyal ağ Weibo üzerinden Snapdragon 818'le ilgili düşüncelerini paylaştı. Jiutang'a göre 818 söylentileri anlamsız ve saçma. Analist birisinin bilerek Qualcomm'u karıştırdığını ve sözde 818 özelliklerinin MediaTek Helio X20'den daha yükseğe çekildiğini sözlerine ekledi.

Pan Jiutang çip endüstrisiyle sızıntılarla ve doğru tahminlerle kendini kanıtlamış biri. Kesinlikle tedarik zinciride sağlam bağlantıları var. Bu yüzden yorumları da es geçilmez.

Diğer taraftan farklı raporlara göre Qualcomm'un yeni nesil işlemcilerini Samsung'un üreteceği ileri sürülüyor. Samsung'un bu sene Qualcomm dışında Nvidia, MediaTek, Apple ve birkaç şirketin daha çiplerini üretmesi bekleniyor.

Kaynak: (Yeni Ufuk) - Aydın Yeni Ufuk Gazetesi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: mobil veri
Yorumlar
Haber Yazılımı