Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
12 Ocak 2019 - Cumartesi 10:58 Bu haber 796 kez okundu
 
Minikler gazetecilikle tanıştı
Aydın'daki 'Dört Mevsim Anne Kucağı Gündüz Bakım Evi'nde eğitim alan minik öğrencilere gazetecilik dersi verildi.
GENEL Haberi
Minikler gazetecilikle tanıştı

Bilgi Koleji

AYDIN - Aydın'ın Efeler ilçesinde bulunan 'Dört Mevsim Anne Kucağı Gündüz Bakım Evi' 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetecileri ağırladı. Efeler Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Personellerinden Gazeteciler Murat Uçkaç, Barış Erbaş ve Aşkın Yeğin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında okul öncesi öğrencilerine gazetecilikle ilgili bilgiler verdi.

Miniklere basın kartı, kullandıkları cihazlar ve bir haberin nasıl yapıldığı hakkında bilgiler veren gazeteciler, çocukların sorularını yanıtladı. Gazeteci büyüklerinden basın sektörü hakkında bilgiler alan minikler de fotoğraf makinesi ile arkadaşlarını fotoğraflamayı ihmal etmedi.

Dört Mevsim Anne Kucağı Gündüz Bakım Evi Müdürü Zeynep Karaçam, "Çocuklarımızın meslekleri tanımasını sağlayan bu tür programlar sayesinde, onlara küçük yaşlardan itibaren öğrenme becerisi kazandırmayı hedefliyoruz" dedi.

Kendilerini okullarında ağırladıklarında dolayı miniklere teşekkür eden gazeteciler, "Gazeteciler olarak mesleğimizi büyük bir aşkla yapıyoruz. Çocuklar da mesleğimize büyük ilgi gösterdiler. İnşallah ileride aralarından basın sektörüne adım atanlar olur" ifadelerini kullandı.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Murat Uçkaç, Zeynep Karaçam, Barış Erbaş, Aşkın Yeğin
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Minikler gazetecilikle tanıştı
Minikler gazetecilikle tanıştı
Minikler gazetecilikle tanıştı
Minikler gazetecilikle tanıştı
Yorumlar
Haber Yazılımı