Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
11 Nisan 2019 - Perşembe 17:55 Bu haber 1226 kez okundu
 
Milli Sporcu Başkan, spor camiasında heyecan ayrattı
Eski Milli Voleybolcu olan Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’in, amatör spor camiasında sevinç ve heyecana neden olduğu bildirildi.
GENEL Haberi
Milli Sporcu Başkan, spor camiasında heyecan ayrattı

AYDIN - Amatör spor kulüpleri bakımından zengin ve son yıllarda özellikle salon sporlarında başarılar elde eden Söke’de, sporun içerisinden gelen birinin Belediye Başkanı olması spor camiasında heyecan yarattı.

31 Mart’ta yapılan mahalli seçimlerinden önce amatör spor kulüpleri ile bir araya geldiğinde amatör sporlara yönelik projelerini paylaşan Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel; mazbatasını alarak göreve başlamasının ardından ilk bir araya geldiği sivil toplum kuruluşları yine amatör spor kulüpleri oldu.

Lima Resturantta yapılan toplantıya Belediye Başkanı Levent Tuncel, Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli, Türkiye Su Altı Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Cumhur Sakız, Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Üzüm, ilçedeki amatör futbol, salon ve yüzme kulübü yöneticileri katıldı.

Toplantıda amatör spor kulübü yöneticileri sporun içinden gelen bir başkan olması, karşılaştıkları sorunların çözümlerinden daha çok umutlu olduklarını  dile getirerek, duydukları memnuniyetlerini

Kendisinin de yıllarca amatör spor kulp yönetici ve başkanlığı yapması nedeniyle amatör spor kulüp yöneticilerinin yaşadıkları sorunlara yabancı olmadığını dile getiren Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel; “Amatör spor kulübü yöneticileri günlük yaşamlarında, bazen ailelerinden çok sporcularla, kulüpleri ile ilgilenerek hem maddi hem manevi olarak fedakarlık yapmaktalar. En büyük hedef de bir çocuğumuzun hayatını sporla değiştirmek. Söke’deki kulüplerimizin de bu yöndeki çalışmalarını çok önemsiyorum” dedi. Tuncel sözlerini “İlçede başta futbol olmak üzere sporda başarılı olan sporcuların bir kulüp çatısı altında toplanarak antrenör ve özel beslenme desteği ile geleceğe daha iyi hazırlanarak daha çok başarı yakalanacağına inanıyorum” şeklinde sürdürdü.

Sıcak samimi bir ortamda geçen toplantıda kulüp temsilcileri Söke’de salon, antrenman sahalarının artan sporcu sayılarına karşı yetersiz kaldığını dile getirdiler.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Söke, Levent Tuncel, Ahmet Cumhur Sakız, Mehmet Üzüm
Yorumlar
Haber Yazılımı