Haber Detayı
10 Temmuz 2017 - Pazartesi 14:55 Bu haber 953 kez okundu
 
Milli Park ziyaretçi akınına uğruyor
Aydın’ın Kuşadası ilçesi Güzelçamlı Mahallesi’ndeki Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı ziyaretçi akınına uğruyor.
TURİZM Haberi
Milli Park ziyaretçi akınına uğruyor

AYDIN- Türkiye’nin en güzel doğal mirasları içinde yer alan Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı’nda özellikle hafta sonları aşırı yoğunluk yaşanırken, tatilcilerin kuyrukta beklememeleri için iki gişe ile hizmet veriliyor. Pazar günü 3 bin 612 araç ve 14 bin 843 kişinin giriş yaptığı Milli Park’taki aşırı yoğunluk nedeni ile genelde tek gişe ile hizmet veren Milli Park girişinde ikinci gişede açılarak vatandaşların mağduriyet yaşamamaları sağlandı.

Milli Park yetkilileri girişte yaşanan yoğunluğa karşı ziyaretçilerin mağdur olmaması için ikinci gişeyi oluşturduklarını belirttiler. Ayrıca Milli Park’ta ziyaretçi güvenliği için koruma ekiplerinin özveri ile çalışıp içeriye sokulması yasak olan tüp ve mangal kontrolünü sağladıklarını ifade ettiler.

Milli Park ziyaretçilerin ilgisini çekiyor

10 bin 985 ve delta olarak 16 bin 613 hektar olmak üzere toplam 27 bin 598 hektarlık bir yüz ölçümüne sahip olan Büyük Menderes Deltası Dilek Yarımadası Milli Parkı’nda, deniz sporları, doğa yürüyüşü, kaya tırmanışı, dağ yürüyüşü, foto safari, kuş gözleme ve botanik turlar gibi etkinliklerin gerçekleştirilebilmesi ziyaretçi sayısının artmasını sağlıyor. 2016 yılında yaklaşık 1 milyon kişinin ziyaret ettiği Milli Park’ta, ziyaretçi ve araç giriş ücretlerinin yaya 4 TL, motosiklet 8 TL, otomobil 12 TL, minibüs 36 TL, büyük midibüs 60 TL, otobüslere de 120 TL olduğu belirtildi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Dilek Yarımadası Milli Parkı, ziyaretçi akını
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Milli Park ziyaretçi akınına uğruyor
Milli Park ziyaretçi akınına uğruyor
Milli Park ziyaretçi akınına uğruyor
Milli Park ziyaretçi akınına uğruyor
Yorumlar
Haber Yazılımı