Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
02 Kasım 2019 - Cumartesi 14:25 Bu haber 2508 kez okundu
 
Milli Eğitim Müdürleri aylık toplantısını Köşk’te yaptı
Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş başkanlığında ilçe milli eğitim müdürleri ile gerçekleştirilen aylık olağan toplantı, Köşk ilçesinde gerçekleştirildi. Toplantıda Aydın’daki akademik başarının arttırılmasına yönelik yapılan çalışmalar ele alındı.
EĞİTİM Haberi
Milli Eğitim Müdürleri aylık toplantısını Köşk’te yaptı

AYDIN  - Köşk İlçe Milli Eğitim Müdürü Selim Karataş’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda, Milli Eğitim Müdürleri, sorumluluk sahasındaki çalışmalar ve devam eden projeler hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş’a bilgi sundular. Akademik başarı analizlerinin de yapıldığı toplantıda, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, devam eden projeler hakkında detaylı bilgi aldı.

Çalışmaları yerinde ve sahada gözlemek için her ay farklı bir ilçede toplandıklarını kaydeden Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, “Temmuz ayından itibaren lise ve ortaokul müdürleri ile neredeyse bireysel sayılabilecek toplantılar yapmaya başladık. 17 ilçeden okul müdürlerinin, farklı zamanlarda, 5-6 kişilik gruplar halinde katıldığı toplantılarla, öğrencilerin okula devam durumları, yerel, ulusal, uluslararası projelere katılım oranları, okul ve merkezi sınavlardaki başarı ortalamaları gibi ölçütlerle bir nevi karneleri ortaya çıkarıp, güçlü ve zayıf yönlerine göre pekiştirilmesi ve geliştirilmesi gereken yönleri belirliyoruz. Tek amacımız öğrencilerimizin başarısı ve hayata daha iyi hazırlanmasıdır” dedi.

Toplantıdan sonra İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, Köşk İlçe Milli Eğitim Müdürü Selim Karataş ile birlikte ilçe kaymakamı Tarık Açıkgöz ve Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler’i makamında ziyaret ederek ilçedeki eğitimi değerlendirdiler.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Köşk, Selim Karataş, Tarık Açıkgöz, Nuri Güler, Seyfullah Okumu
Yorumlar
Haber Yazılımı