Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
Nazilli Belediyesi Hangar
Haber Detayı
28 Şubat 2017 - Salı 15:46 Bu haber 1025 kez okundu
 
MHP’den bayrak tepkisi
Milliyetçi Hareket Partisi Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi lideri Mesut Barzani’nin İstanbul ziyareti esnasında Irak Kürt Bölgesel Yönetiminin bayrağı ile Türk bayrağının yan yana gelmesine tepki gösterdi.
SİYASET Haberi
MHP’den bayrak tepkisi

AYDIN- MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Türk vatanında Türk Bayrağı dalgalanır. Teminatı da milliyetçi ülkücü harekettir. Türk Milleti adına yetki kullananların peşmerge Barzani’yi muhatap kabul etmelerinin çirkinliği yanında, paçavranın Türk Bayrağı ile yanyana durması kabul edilebilir bir durum değildir. Türk Devletinin temsilcilerinin muhatabı aynı seviyede ve statüde olanlardır. Yıllarca ve hala Türk Devletine düşmanlık eden, düşmanlık edenleri himaye eden söylemleri ve uygulamaları ile terör örgütlerinin yanında yer alan peşmergeyi muhatap almak nasıl bir garabettir. Yetmezmiş gibi paçavralarını şehit ettikleri yiğitlerimizin kanı ile sulanmış kutlu vatan toprağında nasıl dalgalandırabilirler. Milliyetçi-Ülkücü Hareketin mensuplarının hassasiyetleri Türk Milletinin hassasiyetleridir. Türk Milletinin haklı hassasiyetleri Milliyetçi-Ülkücü Hareketin davasıdır. Hiçbir açıklama, hiçbir değerlendirme bu paçavranın asılmasının, odalarda baştacı edilmesi ve eli kanlı peşmergenin muhatap kabul alınması için yeterli ve kabul edilebilir değildir. Bu konuda kim ne sorumluluğa sahipse gereği yapılmalıdır.

Böyle bir rezaletin tekrar yaşanmayacağına inanıyoruz. İnancımız ve yetkililerden beklentimiz öyle bir aymazlığın tekrar etmemesidir. Türk vatanında Türk Bayrağı dalgalanır. Teminatı da milliyetçi ülkücü harekettir.”

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, MHP, Burak Pehlivan, bayrak
Yorumlar
Haber Yazılımı