Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 11:09 Bu haber 1963 kez okundu
 
Mersin: Sayın vekil çürük dediğiniz okulları açıklayın?
CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin yazılı bir açıklama yaparak isim vermeden Ak Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı’yı eleştirerek, yetkililerin kamu görevinizi yerine getirmeleri ve bu 160 okulu derhal, bir dakika bile kaybetmeden açıklamaların istedi. Kimsenin Aydın’da yaşayan çocukların canını tehlikeye atmasına müsaade etmeyiz diyerek seslendi.
SİYASET Haberi
Mersin: Sayın vekil çürük dediğiniz okulları açıklayın?

Rıdvan Eşin

AYDIN - CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin açıklamasında sözlerini şöyle sürdürdü:

“Geçtiğimiz günlerde ülkemizde art arda yaşadığımız depremlerin ardından, ülkece bu acı gerçeğe tekrar yoğunlaştık.

Bunun üzerine geçen pazar ki il kongresinde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız da “çocuklarımız bizim her şeyimiz, gerekirse tüm imkânlarımızı seferber ederim, talep edilmesi halinde ilimizdeki okullarımızın karot testlerini yapmaya talibim dedi.”

Duyarlı ve kalbi şehri için atan bir belediye başkanının anne duyarlılığı ile kurduğu cümlelerdi bunlar. Bugün ise iktidar partisinin Aydın milletvekillerinden birisi bu konuda bir açıklama yapıyor. Açıklama tam anlamıyla şuyuu vukuundan beter bir açıklama… Sayın vekil diyor ki; “karotlar yapıldı”, varsayalım ki yapıldı, bundan ancak memnun oluruz. Tabi bu arada bu karotları hangi yetkili firmalar, hangi tarihlerde yapmış bunu da bilmek isteriz. Ancak açıklamanın devamı adeta tüylerimizi diken diken eder cinsten; “160 okulda güçlendirme yapılacak “hala”, “cek” “cak” lar duyduğumuza mı yanalım, yoksa Büyükşehir Belediye Başkanımızın çıkışıyla 160 okulun çürük olduğunu itiraf etmelerine mi? Sayın vekil: çürük dediğiniz 160 okul hangileri? Bugüne kadar kamuoyuna bu listeyi neden açıklamadınız? Allah vermeye yarın deprem olsa, bir evladımızın burnu dahi kanasa bunun vebalini hanginiz alacaksınız? Bu şehirde yaşayan anne ve babaların çocuklarını bütün gün emanet ettikleri okullarıyla ilgili gerçekleri bilmeye hakkı yok mu?

Ayrıca 2 yıl içerisinde güçlendirme yapacağız diyorsunuz. Bu okulları boşaltmayı düşünüyor musunuz? Olacak bir depremde tüm vebal sizindir artık biliyorsunuz.

Şimdi buradan Aydın’daki tüm velilerimize seslenmek istiyorum, lütfen Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gerçekleri sorun “çocuğumu yolladığım binanın durumu nedir?”

Ya da yetkililer; sizler kamu görevinizi yerine getirin ve bu 160 okulu derhal, bir dakika bile kaybetmeden açıklayın… Kimsenin Aydın’da yaşayan evlatlarımızın canını tehlikeye atmasına müsaade etmeyiz. Biz çocuklarımızı sokakta bulmadık. Haberiniz olsun.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, CHP, Polat Bora Mersin, Rıza Posacı
Yorumlar
Haber Yazılımı