Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 18:53 Bu haber 463 kez okundu
 
Mehmet Akif Ersoy Nazilli’de anıldı
Aydın’ın Nazilli İlçesi’nde düzenlenen programda ünlü Şair Mehmet Akif Ersoy’un anıldığı bildirildi. 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 98. yıldönümü kutlama ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı Belediye Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi.
GENEL Haberi
Mehmet Akif Ersoy Nazilli’de anıldı

Bilgi Koleji

AYDIN- Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Bünyamin Aras, yaptığı günün anlam ve önemini belirten açılış konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Kendi dizelerinde unutulacağını ifade eden Büyük Şair Mehmet Akif Ersoy ile yaklaşık olarak aynı dönemde yaşamış, Nazım Hikmetin de dediği gibi ‘Akif, inanmış adam, büyük şair’ unutulmadı. Büyük şairdi evet ve diğer büyük şairler gibi ideal sahibi idi. Sezai Karakoç’un ‘Diriliş Nesli’, Necip Fazıl Kısakürek’in ‘Büyük Doğu İdeali Gençliği’ gibi onunda Asımın Nesli dediği ideali vardı. Ve bu idealin manifestosu gibi bir devrin battığı yerde söylenmiş bir milletin yeniden var olma mücadelesinin hikâyesini ve mücadele azmini anlatan “Allah bir daha bu millete yazdırmasın dediği “İstiklâl Marşı”. Bugün kabulünün 98. Yıldönümü için toplandığımız “İstiklâl Marşı” hikâyesi ve anlamı okulumuz öğrenci ve öğretmenlerince sunulacak programımıza teşriflerinizden dolayı sizlere teşekkür eder, programda emeği bulunan öğretmen ve öğrencilerimi tebrik ederim” dedi.

Okul Müdürü Bünyamin Aras’ın konuşmasının ardından ilçe genlinde yapılan “İstiklal Marşımızı Şiir Olarak Okuma” yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllere ödüllerini protokol üyeleri verdi. Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri tarafından hazırlanan programın ardından da 'İstiklal Marşımızı Şiir Olarak Okuma' yarışmasında dereceye giren öğrenciler performanslarını sergiledi. Son olarak Nazilli İlçe Halk Kütüphanesi tarafından ünlü Şair Mehmet Akif Ersoy ile ilgili kitapların, eserlerinin ve resimlerin bulunduğu sergi gezildi.

Törene, Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük’ün yanısıra Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş, Jandarma Bölük Komutanı Jn. Kd.Yzb. Hakdan Öztürk, İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Daşdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hıdır Dağaşan, resmi ve özel kurum ve kuruluş temsilcileri, okul müdürleri, siyasi partilerin temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Adın, Nazilli, Mehmet Akif Ersoy, Haluk Alıcık, İbrahim Küçük
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Mehmet Akif Ersoy Nazilli’de anıldı
Mehmet Akif Ersoy Nazilli’de anıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı