Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
13 Nisan 2019 - Cumartesi 18:58 Bu haber 2173 kez okundu
 
Mavi Bayrak Temsilcisi Eğitim Toplantısı Bodrum’da
17-18 Nisan'da yapılacak eğitimde, Mavi Bayrak temsilcileri ile ‘’Mavi Bayraklı Oteller ve Marinalar Atık Pilleri Topluyor’’ Yarışması’nı kazanlara sertifika ve plaket verileceği bildirildi.
TURİZM Haberi
Mavi Bayrak Temsilcisi Eğitim Toplantısı Bodrum’da

Rıdvan Eşin

AYDIN- Yapılan açıklamaya göre, 7. Plaj Mavi Bayrak Temsilcisi Eğitimi ve Sertifikasyonu Toplantıları, 17-18 Nisan 2019 tarihinde, Muğla Bodrum'da Kefaluka Resort Otel’de yapılacak.

Seminer sonunda eğitime katılan Mavi Bayrak temsilcilerine 5 yıl süre ile kullanacakları kimlik kartı ve sertifika verileceği belirtilirken, geçen yıl toplantıya 172 otel temsilcisinin katıldığı dile getirildi.

1993 yılından bu yana uygulanmakta olan Mavi Bayrak Programı kapsamında, 2018 yılı itibariyle 459 plaj ve 22 marina, 10 yat Mavi Bayrak ödülüne hak kazandı. Ödüllü plaj sayısı ile Türkiye bu yıl 50 ülke arasında Dünya’da 3. Sırada yer aldı. Plaj ve marina toplamında dünyadaki toplam Mavi Bayrak ödülünün yaklaşık yüzde 11’i ülkemizde dalgalanmakta.

Eğitim ve Sertifikasyon toplantısı ile ilgili olarak TÜRÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Tevfik Epikmen aşağıdaki açıklamayı yaptı:

‘’Vakfımız bir ulusal sorumlu kuruluş olarak uluslararası alanda Mavi Bayrak Ödüllü plaj ve marinalarımızın standardının diğer ülkelerden daha yüksek olmasına özen göstermektedir. Bu hedefe yöresel destekle daha iyi ulaşılacağına inanmaktadır.

Plaj Mavi Bayrak Temsilcilerinin güncel bilgilere sahip olmalarının, kıyı yönetiminde önem arz eden kritik konularda uzmanlar aracılığı ile bilgi edinmelerinin sağlanması, yöresinde örnek uygulamaları yürüten yerel sorumluların deneyimlerinden faydalanılması ve karşılıklı fikir alış verişinde bulunulması amacıyla ulusal düzeyde yılda bir defa eğitim semineri düzenlenmektedir.’

Eğitim toplantılarına, Mavi Bayrak Programı’nı destekleyen kurumların başında gelen Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları-TAP Derneği yetkilileri de katılacaktır.

10 kıyı İlinden kayıt yaptıran 100’ün üzerinde Mavi Bayrak temsilcisine 1,5 gün sürecek eğitimin sonunda, sınav yapılacak ve başarılı olanlara 5 yıl süre ile geçerli ‘’Mavi Bayrak Plaj Temsilcisi Sertifikası ve Kimlik Kartı’’ verilecektir.

TÜRÇEV ile TAP Derneği’nin işbirliği ile 4 yıldır düzenlenen “Mavi Bayraklı Oteller ve Marinalar Atık Pillerini Topluyor” yarışmasının ödül töreni de seminerde yapılacaktır. 2018 yılında en fazla atık pil toplayan Mavi Bayraklı 10 otel ve 3 marinaya sertifika ve plaketleri verilecektir.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Mavi Bayrak eğitimi, TURÇEV, Rıza Tevfik Epikmen
Yorumlar
Haber Yazılımı