301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Şubat 2018 - Cumartesi 17:16 Bu haber 818 kez okundu
 
Matematik Müzesi TIR’ı çocuklar için yollarda
Yunus Emre Enstitüsü ve Başak Koleji’nin, Matematik Müzesi TIR’ı ile çocuklara bilim ile matematik sevgisi aşılamayı amaçladığı bildirildi..
EĞİTİM Haberi
Matematik Müzesi TIR’ı çocuklar için yollarda

AYDIN- Edinilen bilgiye göre, Yunus Emre Enstitüsü'nün (YEE) Cumhurbaşkanlığı himayelerinde başlattığı Türkiye Bilimsel ve Akademik İş Birliği Projesi (TABİP) kapsamında, Aydın Özel Başak Koleji ile birlikte başlattığı "Matematik Müzesi TIR’ı" projesi, Adana'nın ardından Osmaniye, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Mardin, Adıyaman, Malatya ve Ankara'da çocuklarla buluşacak.

Yunus Emre Enstitüsü'nden yapılan açıklamada, Türk eğitim sisteminde yer alan başarılı bir eğitim müzesi örneğini tanıtmak ve yeni bilim insanları yetiştirmek için hedef kitle üzerinde bir motivasyon oluşturmak amacı ile başlatılan projenin ana hedefinin, matematiğin somutlaştırılarak öğretilmesi, sevdirilmesi ve günlük hayattaki işlevselliğinin kanıtlanması olduğu vurgulandı.

Projenin ilk olarak Türkiye'de geçici barınma merkezlerinde koruma altına alınan Suriyeli çocuklara yönelik gerçekleştirileceği ifade edilirken, etkinliğin, 6-18 yaş aralığında yaklaşık 45 bin kişiye ulaşması bekleniyor.

Matematik TIR’ında yer alan 35 adet özel matematik istasyonu ile sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) deneyimi sunan dijital fotoğraflara üç boyutlu efekt yerleştirme teknikleriyle çocuklar matematiğin soyut dünyasında önemli bir deneyim yaşayacak.

TIR’ın gezdirilmesi ve matematik öğretimi ise uzman eğitici kadrosu tarafından yapılacak. İlk olarak Adana'da bulunan ve dünyanın en büyük konteyner kenti olarak kabul edilen Sarıçam Geçici Barınma Merkezi'nde çocuklarla buluşan Matematik TIR’ı sırasıyla; Osmaniye, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Mardin, Adıyaman, Malatya ve Ankara'da çocuklarla buluşacak.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Matematik Müzesi, Başak Koleji, Matematik Müzesi TIR'ı
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Matematik Müzesi TIR’ı çocuklar için yollarda
Matematik Müzesi TIR’ı çocuklar için yollarda
Matematik Müzesi TIR’ı çocuklar için yollarda
Yorumlar
Haber Yazılımı