Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
11 Nisan 2019 - Perşembe 18:38 Bu haber 2065 kez okundu
 
Makamına devesiyle geldi
İncirliova’da develi devir teslim töreni. Yeni seçilen başkan, Belediye’deki makamına devesi ile geldi.
GÜNCEL Haberi
Makamına devesiyle geldi

AYDIN  - Aydın’ın İncirliova İlçesi’nde Millet İttifakı’nın adayı olarak girdiği seçimi kazanarak Belediye Başkanı seçilen Aytekin Kaya, belediyeye devesi ile gelerek başkanlık makamına oturdu.

Belediye önünde sahibi için düzenlenen davullu zurnalı töreni ilgiyle izleyen Karabulut adlı deve törende ilgi odağı oldu.

Ege’nin en önemli deve yetiştiricileri arasında yer alan ve yerel seçimlerde İncirliova’da Millet İttifakı’nın adayı olarak Belediye Başkanı seçilen, aynı zamanda Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Federasyonu Başkanı olan Aytekin Kaya, makamına devesi ile geldi.

Belediye önünde gerçekleştirilen törende, görevi devraldığı Cumhur İttifakı’nın adayı Gürşat Kale’ye çiçek ve şilt takdim eden yeni Başkan Aytekin Kaya, rozetini çıkarıp yakasına Türk Bayrağı taktığını belirterek, bugünden itibaren herkese eşit mesafede ve herkese hizmet etmekle yükümlü olduğunu söyledi.

Belediye binası önünde İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı ve CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi ve belediye çalışanları tarafından davul zurna ve Zeybek oyunları ile karşılanan Aytekin Kaya, bugüne kadarki hizmetlerinden dolayı görevi devraldığı Başkan Kale’ye teşekkür etti.

Belediye’nin anahtarını ve mührünü Aytekin Kaya’ya teslim eden Başkan Kale, alnının akıyla görevi teslim etmenin onurunu yaşadığını söyledi.

Yeni görevine başlayan Başkan Kaya ise, “İncirliova’da yaşayan 51 bin 500 vatandaşımızın hepsine kapımız açık. Hepsi ağabeyimiz, kardeşimizdir. İlçeyi hep birlikte yöneteceğiz. Hiç sıkıntı yok. Hizmet için varız" diyerek yeni görevine başladı.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, İncirliova, Aytekin Kaya, Gürşat Kale, Deve, Ali Çankır
Yorumlar
Haber Yazılımı