Haber Detayı
26 Temmuz 2017 - Çarşamba 11:58 Bu haber 758 kez okundu
 
Madde bağımlılığı eğitimleri devam ediyor
Aydın’da ‘Bir kereden çok şey olur’ sloganı ile başlayan madde bağımlılığı ve teknoloji bağımlılığı konularında eğitimler devam ediyor.
SAĞLIK Haberi
Madde bağımlılığı eğitimleri devam ediyor

AYDIN- Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Aydın gençlik Spor İl Müdürlüğü’nde kurs gören 51 voleybol sporcusuna madde ve teknoloji bağımlılığı hakkında eğitim verildi.

Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü personeli Yeşilay Formatörü Cana Dede ve Yeşilay Formatörü Gamze Öztürk tarafından Yeşilay Derneği’nin geliştirdiği Türkiye Bağımlıkla Mücadele Programı (TBM) içinde bulunan modüllerden Madde Bağımlılığı ve Teknoloji Bağımlılığı üniteleri hakkında bilgilendirme eğitimi yapıldı. Aynı program kapsamında il yetişkin temsilcisi Aynur Kurtay ile birlikte Aydın Çocuk Hakları İl Çocuk Komitesi üyeleri tarafından komite çalışmaları ve Çocuk Hakları Sözleşmesi maddeleri konusunda tanıtım yapıldı.

‘Bir kereden çok şey olur’ sloganı ile başlayan madde bağımlılığı ve teknoloji bağımlılığı eğitimi ile kamu kurumları arasındaki iş birliği arttırılarak madde kullanımı ve bağımlılık olgusunun Aydın ilinde farkındalık oluşturularak madde kullanımın en aza indirilmesi ve bilinçli fertler yetiştirilmesi amaçlanıyor.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Madde bağımlılığı eğitimi, Gamze Öztürk, Yeşilay
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Madde bağımlılığı eğitimleri devam ediyor
Madde bağımlılığı eğitimleri devam ediyor
Madde bağımlılığı eğitimleri devam ediyor
Yorumlar
Haber Yazılımı