Enerya Doğal Gaz Reklam
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 11:09 Bu haber 2570 kez okundu
 
Latmos’un güzellikleri görenleri büyüledi
Aydınlı doğa tutkunları Latmos’un güzelliklerini yaşadı
GENEL Haberi
Latmos’un güzellikleri görenleri büyüledi

Rıdvan Eşin

AYDIN  - Aydın’ın Söke ve Koçarlı İlçe sınırlarında bulunan 8 bin yıllık tarihiyle Türkiye'nin en eski yerleşim yerlerinden olan Latmos, kampçıların akınına uğruyor.

Kamp ve doğal yaşam üzerine paylaşımlarıyla öne çıkan "Doğaya Fısıldayan Adam" sosyal medya hesabının sahibi Sergen Demir öncülüğünde düzenlenen etkinlikte, kampçılar Latmos'ta üç farklı rotada toplam 22 kilometrelik yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşe katılanlar tarihi ve doğal güzelliklerin keyfini yaşadı.

Latmos'un harika doğasının içerisinde çadır kampı da yapılan etkinlikte dağcılık temel eğitiminin yanı sıra katılımcılar spor eğitmenleri eşliğinde sabah sporu ve plates de yaptı. Temel fotoğrafçılık eğitimi de verilen etkinlikte katılımcılar doğa yürüyüşü ve kamp anlarını verilen eğitim eşliğinde ölümsüzleştirdi.

Ücretsiz düzenlenen "Let's Go Latmos" etkinliğinde grup Koçarlı'nın Bağarcık Mahallesi'nin şenlik alanında çadır kampı kurarken Aydınlı çeşitli firmalar da etkinliğe sponsor oldu.

Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin Latmos Ziyaretçi Merkezi'ni de ziyaret eden katılımcılar burada bölgeyi üç boyutlu sanal gerçeklik gözlüğüyle de deneyimledi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Söke, Latmos, Let's Go Latmos, Sergen Demir
Yorumlar
Haber Yazılımı