Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
19 Mayıs 2019 - Pazar 17:38 Bu haber 1230 kez okundu
 
Kuyucak’ta 19 Mayıs coşkusu
Aydın’ın Kuyucak İlçesi’nde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramının 100. Yıldönümü etkinliği coşkuyla kutlandı.
GENEL Haberi
Kuyucak’ta 19 Mayıs coşkusu

AYDIN- 19 Mayıs sabahı çelenk konulmasının ardından kutlamalar Cumhuriyet Meydanında devam etti.

Tören, Kuyucak Kaymakamı Yılmaz Kurt, Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Karadağ ve daire amirlerinin katılımıyla başladı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz anısına 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı. Saygı duruşunu takiben öğrenciler, törene katılanların iştiraki ile İstiklal Marşımızı söyleyerek şanlı bayrağımızı göndere çekti Kuyucak Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürümüz Sayın Hasan Tuna günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmasının ardından öğrenciler şiirlerini okuyarak gösterilerini sundu.

Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, “Mustafa Kemal’in dediği gibi tarihler geçse de, nesiller değişse de, değişmeyecek olan tek şey aziz Türk Milletinin vatan ve bayrak savunması için sahip olduğu azim ve kararlılık olacaktır” dedi.

2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılında okul sporlarında Türkiye, Grup ve Aydın dereceleri yapan öğrencilerimiz ve öğretmenlerimize Kuyucak Kaymakamlığımız ve Kuyucak Belediye Başkanlığınca Çanakkale gezisiyle ödüllendirmiştir. Öğretmen ve öğrencileri tek tek tebrik etti, başarılarının devamını dileyerek sözlerini “ Bu kararlılık istiklal ve istikbalimizin en önemli unsurları gençlerimiz olmuş ve de olmaya devam edecektir “ dedi.

Bu vesileyle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. Yılını en içten dileklerimle kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere vatan ve bayrak müdafaası uğruna canlarını feda eden bütün şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyor, tüm gençlerimizi de sevgiyle selamlıyorum diyerek sözlerini tamamladı.

 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuyucak, 19 Mayıs, Yılmaz Kurt, Metin Ertürk,
Yorumlar
Haber Yazılımı