Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
26 Haziran 2019 - Çarşamba 12:15 Bu haber 3293 kez okundu
 
Kuyucak Belediyesi Belenova Mesire Alanı’nı tamamladı
Kuyucak Belenova Mesire Alanı Kır Lokantası’nın ve müştemilatın inşaat çalışmalarını tamamlanarak doğayla iç içe huzur dolu bir yer haline getirildiği bildirildi.
GÜNCEL Haberi
Kuyucak Belediyesi Belenova Mesire Alanı’nı tamamladı

Bilgi Koleji

AYDIN- Yapılan açıklamaya göre, Belenova Gedik Mevkisi’nde 10 hektar ve bin 200 rakımlı, çam ormanından oluşan ve yanında gölet bulunan alan kış aylarında da hizmet verdi. Mesire alanı kır lokantası içerisinde aynı zamanda, çocuk oyun alanı, otopark, yürüyüş yolu alanlarıyla doğanın içerisinde aileleriyle birlikte keyifli vakit geçirebilecekleri bir alan oluşturuldu.

Çevre köylülerin ürünlerini satabilecekleri doğal ortamda yetiştirdikleri sebze, meyve ve kurutulmuş bakliyatlarını Kuyucak Belediyesi tarafından hazırlanan sergi alanlarında satışa sunacaklar. Doğal pazarda tezgah açacak olan köylüler, taze ürünlerini aracısız olarak satma şansına kavuşacakları için, Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk'e teşekkür ettiler.

TURİZM YAŞAM ALANI HALİNE GETİRİLDİ

Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, “İlçemize çok güzel bir turizm yaşam alanı daha kazandırdık. Doğal orman yapısında bulunan çam ağaçlarından oluşan mesire alanında kır lokantası ile birlikte halkımızın kış ve yaz aylarında sosyal aktivitelerini gerçekleştirebileceği alanlar oluşturduk. Halkımıza şehrin stresinden uzakta, dinlenebilecekleri ve aynı zamanda da doğanın tadını çıkarabilecekleri alternatif turizm alanı haline getirmiş bulunuyoruz” diye konuştu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuyucak, Metin Ertürk, Belenova Mesire Alanı
Yorumlar
Haber Yazılımı