Haber Detayı
27 Mart 2017 - Pazartesi 21:07 Bu haber 674 kez okundu
 
Kütüphane haftası Kuşadası’nda kutlandı
53'üncü Kütüphane Haftası, Kuşadası'nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kütüphane Haftası kutlamaları, Kuşadası Hak Kütüphanesi’nde düzenlenen bir törenle başladı.
KÜLTÜR Haberi
Kütüphane haftası Kuşadası’nda kutlandı

AYDIN- Kütüphane Haftası kutlama törenine Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili İzzet Aşkar, Kuşadası İlçe Emniyet Müdürü Özgür Batçıoğlu, Kuşadası Jandarma Komutanı Hasan Şahin, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu ile vatandaş ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Kaymakam Aksoy, kitap okumanın insanın kültürel gelişimine büyük fayda sağladığını belirterek, “Bizler kitabın bir yönünü biliyoruz. Kitap kişiyi aradığı bilgiyi ulaştırır. Fakat kitap aynı zamanda kişinin kültürel gelişmesini fayda sağlar ve farklı düşünebilmesine yol açar. Kitap okuyan kişilerin hayal güçleri genişler. İleride topluma faydalı birer birey olmak istiyorsanız bol bol kitap okumalısınız. Kütüphaneler ise kitapların yuvalarıdır, bu açıdan büyük önem arz eder. Kütüphanelerimizin kıymetini bilmeli, kentimizde bulunan kütüphaneleri bilgi edinmek üzere sık sık ziyaret etmeliyiz ” dedi.

Kaymakam Aksoy’un ardından Konuşan Belediye Başkanı Kayalı, bilgi edinmenin en doğru yöntemin kitap okumak olduğunu belirterek, “Kitaplar kişinin doğru düşünmesini sağlayan araçlardır. Kitaplardan kopuk yaşayan insanlar yaşadığı topluma ve kendi çevrelerine faydalı olamazlar. Hiçbir aktivite size kitap okumanın hazzını yaşatamaz. Hayal gücünüzü ortaya çıkartmanın en önemli yolu kitap okumaktır” dedi.

Tören, yapılan konuşmalarının ardından Kuşadası Hak Kütüphanesi ve Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen kitap okuma yarışmalarında dereceye giren yetişkin ve öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Kütüphane Hastası, Özer Kayalı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kütüphane haftası Kuşadası’nda kutlandı
Kütüphane haftası Kuşadası’nda kutlandı
Kütüphane haftası Kuşadası’nda kutlandı
Yorumlar
Haber Yazılımı