Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 19:47 Bu haber 401 kez okundu
 
Kuşadası’nda yeni kent markaları yaratılacak
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel, Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ile birlikte Kuşadası Liman Caddesi esnafını ziyaret etti.
SİYASET Haberi
Kuşadası’nda yeni kent markaları yaratılacak

Bilgi Koleji

AYDIN- Kuşadası’nın marka yoksunu olduğunu ifade eden Ömer Günel, “Kuşadası ülkemizin turizm markası olmasına rağmen, son yıllarda marka özelliğini yitirmiş durumdadır. Oluşturacak olduğumuz Kuşadası’na özgü marka ile şehrimize ait tüm yerel ürünlerin üreticiden tüketiciye ulaşmasını gerçekleştireceğiz. Projemiz ile özellikle Kuşadası’na gelen misafirlerimiz, sunduğumuz bu ürünleri satın alarak Kuşadası’nın ekonomisine ve tanıtımına katkı sağlanmış olacaktır” dedi.

“Kent Simgeleri ile Cazibe Merkezi Olacağız”

CHP Adayı Ömer Günel, Kuşadası’nın yeniden cazibe merkezi olabilmesi için kent simgelerinin olması gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

“Sanatın ve estetiğin Kuşadası yaşamının içine sızması, kentin sıradanlıktan uzaklaşması eylemidir. Odak eserler kentin doğal bir parçası gibi davranacak, ölçülü anıtsallığı ve hikâyesi ile kentin bir parçası haline dönüşecektir.

Projenin ana prensibi, Kuşadası’na gelen ziyaretçide merak duygusu, arkasından da kentin gezilme isteği oluşturmasıdır. Kentin tamamında ve özellikle ziyaretçilerin yaya olarak ulaşmak zorunda oldukları alanlara bu simge projelerin yapılması hedeflenmektedir.

“Tarihi Dokusu Yeniden Canlanan Bir Kuşadası Yaratıp Ekonomiye Kazandıracağız”

Alaçatı, Safranbolu, Sığacık, Şirince, Birgi, Urla, Kaş örneklerinde olduğu gibi ‘Old Town’ adı ile tabir edilen, eski yapıların bulunduğu, şehrimizin tarihi kimliğini gösteren Kaleiçi, Cami Atik, Cami Kebir ve İkioluklu Mahallelerimiz yenileme çalışmaları ile hak ettiği kültürel ve tarihi değerine kavuşacak, aynı zamanda yoğun olarak ticaret hayatına kazandırılacak.

Yolları, kaldırımları ve tüm altyapısı yenilenmiş, butik ve ev pansiyonları olan, organik tezgâhları, el işi ürünleri, yöresel lezzetlerinin sunulduğu restoranları, sanat sokağı ve kahvehaneleri ile tarihi dokusu korunmuş Kuşadası’na özgü simge mahallerimizi turizme kazandıracağız.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Ömer Günel, CHP, Bülent Tezcan,
Yorumlar
Haber Yazılımı