Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
11 Mart 2019 - Pazartesi 18:03 Bu haber 1083 kez okundu
 
Kuşadası’nda siyasi gerginlik
Kuşadası’nda sosyal medya üzerinden tartışan biri AK Parti’li, biri CHP’li olduğu öne sürülen iki kişinin ilçede gerginliğe yol açtığı bildirildi.
ASAYİŞ Haberi
Kuşadası’nda siyasi gerginlik

AYDIN - Sosyal medyada başladığı belirtilen tartışmanın kavgaya, daha sonra tehdide dönüştüğü ve restleşme sonucu tarafların belirlenen adreste buluştukları ifade edildi. Gerginliğin artmasının ardından CHP’li adayın taraftarı olduğu ileri sürülen ve aracında adayın afişleri bulunduğu belirtilen  Ç. Ö. isimli kişi, AK Partili adayın taraftarı olduğu ifade edilen  R. L. A.’ya pompalı tüfekle ateş açtığı ve Ç. Ö.’nün polis tarafından suç aletleriyle birlikte gözaltına alındığı bildirildi.

İHA’nın bildirdiğine göre, olayla ilgili açıklama yapan Cumhur İttifakı Kuşadası Belediye Başkan Adayı Fuat Akdoğan, tüm adayları ve taraftarlarını sağduyulu davranmaya çağırdı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Fuat Akdoğan, şunları söyledi:

“Yaşadığımız Yerel Seçim süreci, bugüne kadar yaşanmamış bir şekilde gergin bir atmosfere sahne oluyor. Siyasi başarısızlığın, yenilmişlik duygusunun yansıması olarak gerginlik, ötekileştirme, dışlama ve kutuplaştırma politikaları, siyasal propaganda yöntemi olarak benimseniyor.

Bunun yansımalarını ise Pazar akşamı yaşanan olay gösteriyor. Mart 2019 Yerel Seçimleri’nin, bu kentte yaşayanların yöneticilerini demokratik bir şekilde seçme yarışı olduğu unutulmamalıdır. Hepimizin önümüzdeki süreçte Kuşadası’nda yaşamaya devam edeceği göz ardı edilmemelidir. Toplumsal barışı bozacak söz, davranış ve girişimlerin Kuşadası’na vereceği zarar göz önüne alınarak hareket edilmelidir.

Gerginliklerin kimsenin yararına olmayacağını hatırlatır, bu tür tavır ve davranışların karşısında olduğumuzu vurguluyoruz. Şiddeti ret ediyor, kınıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle öncelikle bu demokratik yarışa giren tüm adayları, sonra ekiplerini sükunete ve sağduyulu davranmaya davet ediyorum."

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, CHP, AK Parti, Gerginlik, Fuat Akdoğan
Yorumlar
Haber Yazılımı