Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
13 Nisan 2019 - Cumartesi 15:49 Bu haber 1476 kez okundu
 
Kuşadası’nda işgaliye bitecek
Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, çarşıya çıktı, gördüğü düzensizlik üzerine, “Kuşadası’nda sokak ve caddelerde işgaliyeye izin vermeyeceğiz” dedi.
SİYASET Haberi
Kuşadası’nda işgaliye bitecek

AYDIN- Seçim kampanyası süresince, göreve başladıkları gün itibari sokaklara ineceğini söyleyen Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, mazbatayı alışının 7. gününde söz verdiği gibi sokaklara indi.

Kuşadası çarşı esnafını tek tek dolaşan Başkan Ömer Günel, şöyle konuştu:

“Hemşerilerime, esnafıma söz verdiğim gibi benim makam odam sokaklar olacak. Bugün itibari ile her gün sizlerin arasında olacağım. Sizler bana gelmeyeceksiniz, ben sizlere geleceğim. Kuşadası’nın son 30 yılında üstüne serilen ölü toprağını kaldıracağız. Artık icraat dönemi başlamıştır. Hizmetlerimiz ile yönetim anlayışımız ile bunu her Kuşadalı hemşerim yaşayacak görecek.

KİMSEYE AYRIMCILIK YAPILMAYACAK

Bugün Sağlık ve Barbaros Caddesi’ni yetkili arkadaşlarımla dolaştım. Başta zabıta memuru personelime ve diğer yetkili personelime verdiğim talimat, yasadışı olan hiçbir uygulamaya tolerans gösterilmemesi ve anında gereğinin yapılmasıdır. Kimseye ayrıcalıklı işlem yapılmayacak. Babamın oğlu olsa tanınmayacak.

KUŞADASI’NDA SIFIR İŞGALİYE

Kuşadası çarşılarının en büyük olumsuzluklarından biri de işgaliye konusudur. Hizmet sektörleri içinde kafeterya, restoran gibi işletmeler dahil olmak üzere, kendilerine çizilen sınırlar içinde hizmet verecekler. 3 kuruş gelir için sokakların caddelerin düzensiz şekilde kullanımına fırsat vermeyeceğiz.

Sokaklar, caddelerimiz bu şehrin ana vitrinleridir. Vitrini kirli olan düzensiz olan hangi işyerine müşteri gelir. Bu nedenle önce kapımızın önünü temizlemekten başlayacağız. Tüm esnaf arkadaşlarımıza çağrıda bulunuyorum. Eviniz nasıl tertipli, düzenli ise, işyerinizin bulunduğu sokaklar, caddeler de bu düzen içinde olacak. Bu düzeni bozmak isteyenlere müsaade etmeyeceğim. Bozanlara da gerekli yasal müeyyideleri de geciktirmeden anında uygulayacağım.

SORUNLARI BİLİYORUM ÇÖZÜMLERİMİZ HAZIR

Değerleri esnaf arkadaşlarım, ben 10 yıldır bu şehrin sokaklarındayım. Sorunların kaynağını biliyorum. Nasıl çözeceğimi biliyorum. Bunun için gerekli iradeye de sahibim. Kesinlikle aldığımız kararlar uygulanacak. Bu şehri yeniden ayağa kaldıracağız.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Ömer Günel, Kaldırım işgali, esnaf, CHP
Yorumlar
Haber Yazılımı