Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
JESDER
Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 12:37 Bu haber 3373 kez okundu
 
Kuşadası’nda fayton atlarına da bahar geldi
Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadalıların bir isteğine daha kayıtsız kalmayarak, şehiriçinde kullanılan 5 adet faytonun faaliyetine son verdi.
SİYASET Haberi
Kuşadası’nda fayton atlarına da bahar geldi

AYDIN- Seçim öncesi verdiği sözlerden biri olan ve vatandaşlar tarafından açılan imza kampanyası ile desteklenen bu kararı hayvan dostu Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile yaklaşık 8 yıl önce başlatılan fayton faaliyetine son verildiğini açıkladı.

Geçtiğimiz hafta hayvanseverlere verdiği sözü tutup hayvan ambulansı olan “Haybulans” hizmetini hayata geçiren Başkan Ömer Günel, “Bu şehirde yaşayan tüm canlılara bahar gelecek demiştik. İki gün önce hizmete aldığımız haybulans ile sokak hayvanlarımıza acil durumlarda müdahale etme yetisine kavuştuk. Bugün ise bir diğer hayvan haklarını koruyan kararına daha imza atarak Kuşadası’nda fayton faaliyetlerini sonlandırdık” dedi.

Başkan Ömer Günel, alınan kararı twitter hesabından yaptığı, “Bir hayvansever ve belediye başkanı olarak Kuşadası’nda fayton faaliyetlerinin son bulduğunu kamuoyu ile paylaşmaktan mutluluk duyuyorum” açıklaması ile paylaştı.

10 bin üzerinde retwitt ve yaklaşık 80 bin beğeni ile hayvanseverlerden yoğun teşekkür mesajları alan Ömer Günel, “Hayvanlara yapılan zulme sessiz kalmayacağımı, her bir hemşerimin hakkını nasıl koruyor ve kolluyorsam hayvanlarımızın da haklarına ve canlarına sahip çıkacağımı açıklamıştım. Seçim sürecinde faytonlar konusunu gerek hayvanseverler gerekse fayton sahipleri ile pek çok kez konuştuk. Yüzyıllardır insanların en sadık dostları ve yardımcıları olan atlarımızın şehir içinde, asfalt üstünde yaşamalarının ve çalışmalarının doğalarına aykırı olduğunu, hijyen açısından sağlıksız olduğunu değerlendirdik” diyerek, böyle bir karara imza atmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Ömer Günel, Fayton, At, Fayton atları
Yorumlar
Haber Yazılımı