Haber Detayı
14 Haziran 2017 - Çarşamba 11:15 Bu haber 448 kez okundu
 
Kuşadası Ticaret Odası tanıtımda zirve yaptı
Kuşadası Ticaret Odası tarafından, Kuşadası’nın tanıtımı amacıyla hayata geçen Kuşadası Güvercin isimli facebook sayfası, sosyal medya ölçümleme aracı BoomSocial’in ölçümleme ve analizlerine göre yükselişini hızla sürdürüyor.
TURİZM Haberi
Kuşadası Ticaret Odası tanıtımda zirve yaptı

AYDIN- BoomSocial’in Türkiye genelinde ölçümleme ve analizlerine göre Kuşadası Güvercin, sosyal medya seyahat sektörü hayran sayfaları içerisinde Jollytur, Gezinomi, Gezimanya gibi sayfaları geride bırakarak 8. Sıraya yükseldi. Her hafta ortalama erişilen kişi sayısı 1 milyon 100, video izlenme sayısı 536 bin, etkileşim ortalaması 80 bin, haftalık yeni takipçi artış ortalaması ise 13 bin olan sayfanın takipçi sayısı ise 566 bine ulaşmış durumda.

2016 Yılı başından itibaren yapılan sosyal medya tanıtımlarının özellikle iç pazarda etkisinin görüldüğünü belirten Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, Kuşadası Güvercin Facebook sayfasının takipçi sayısının istikrarlı bir şekilde arttığını ve bunun sosyal medya ölçümleme analizlerinde de, ülkenin birçok büyüklerini geride bırakarak sıralamalarda yükselişiyle ortada olduğunu söyledi.

Kuşadası Ticaret Odası tarafından, Kuşadası’nı ve çevresini anlatan 29 farklı konuda tematik videolar hazırlatıldığını söyleyen Akdoğan, Kuşadası maskotuyla yayınlanan fotoğrafların ve videoların oldukça ilgi gördüğünü ve bugüne kadar toplam reklam gösterim sayısının 148 milyon 340 bin 276, video izlenme sayısının ise 20 milyon 343 bin 408 olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, KUTO, Serdar Akdoğan, Kuşadası güvercin, tanıtım
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kuşadası Ticaret Odası tanıtımda zirve yaptı
Kuşadası Ticaret Odası tanıtımda zirve yaptı
Yorumlar
Haber Yazılımı