Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
JESDER
Haber Detayı
20 Eylül 2019 - Cuma 18:17 Bu haber 1436 kez okundu
 
Kuşadası kıyılarında temizlik yapıldı
Uluslararası Kıyı ve Deniz Temizliği Günü kapsamında, Kuşadası sahilinde Kuşadası Belediyesi, Kuşadası Liman Başkanlığı, İMEAK Deniz Ticaret Odası, Ege Port Marina, Setur Marina, DiverBees Dalış Merkezi, Deniz Temiz Derneği ortaklığında bir temizlik etkinliği gerçekleştirildi.
GÜNCEL Haberi
Kuşadası kıyılarında temizlik yapıldı

AYDIN- Etkinlik süresince, Kuşadası sahilinde bulunan Engelsiz Plaj’dan başlayarak, Atatürk Meydanı’na kadar olan alandaki atıklar toplandı.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin, belediye ve diğer kurumların çalışanlarıyla beraber çalışarak sahilleri temizlediği etkinliğe Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Özgür Batçıoğlu, Belediye Meclis Üyeleri ve birim amirleri de katıldı.

Yaklaşık bir saat süren temizliğin sonunda 100 kilogramı plastik, 50 kilogramı kağıt, 69 kilogramı metal, cam, pil gibi çeşitli atıklar olmak üzere toplam 219 kilogram atık toplandı.

Atatürk Meydanı’nda düzenlenen törende öğrenciler hep bir ağızdan “Deniz varsa hayat var”, “Yaşasın deniz, deniz yaşasın” gibi sloganlarla deniz temizliğinin önemine vurgu yaptı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Kıyılarda temizlik, Özgür Batçıoğlu,
Yorumlar
Haber Yazılımı